حسین متفكر: مجلس در تراز انقلاب باید بدرستی برای نظام ریل گذاری کند

یک عضو هیئت علمی دانشگاه، تصریح کرد: مجلسی در تراز انقلاب اسلامی است که دارای نمایندگان و عملکردی باشد که بتواند انقلاب اسلامی را در ریل اصلی خود قرار دهد و چند گام آن را به پیش ببرد.

1398/10/10
|
11:00
|

حسین متفکر، در مصاحبه با برنامه« گفتگوی انتخاباتی» ویژه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که از آنتن رادیو گفت و گو پخش می شد، تصریح کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب جهانی است و امام خمینی« ره »انقلاب اسلامی ایران را به عنوان وسیله نجات انسان و انسانیت مطرح کردند و آن را زمینه‌ساز ظهور انقلاب جهانی حضرت مهدی « عج » می دانستند.

این کارشناس ارشد مسائل استراتژیک ادامه داد: برای تحقق این امر ساختارهای انقلاب اسلامی باید با تبعیت از ولی فقیه حرکت کنند.

وی با بیان اینکه از نگاه ولی فقیه در نظام جمهوری اسلامی ایران، مجلس در راس امور است و باید عصاره فضائل ملت باشد ،خاطرنشان کرد : در همین چارچوب باید بهترین افراد از تخصص های مختلف در آن حضور داشته باشند تا به امر قانون گذاری بپردازند.

متفکر در ادامه با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس باید در بعد علمی و تعهد در بالاترین درجه قرار داشته باشند ،افزود: آنها باید خود را از جنس مردم بدانند و برای تحقق خواسته ها و مطالبات آنها تلاش کنند.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه یک نماینده مجلس در تراز انقلاب باید دارای مهارت های ذهنی، علمی و عینی باشد ،خاطر نشان کرد : در همین چارچوب یک نماینده باید با نقاط قوت و ضعف انقلاب اسلامی و همچنین فرصت ها و روند های داخلی و خارجی آشنا باشد و با توجه به این معیارها به انجام وظایف خود بپردازد.

دسترسی سریع