سردار كوثری: استکبار جهانی از شهید قاسم سلیمانی بخاطر شکست داعش در منطقه انتقام گرفت

سردار محمد کوثری در خصوص چرایی شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی گفت: استکبار جهانی سرمایه گذاری کرد تا بتوانند از کسی که عامل موثر در شکست شان در منطقه بوده انتقام بگیرند.

1398/10/13
|
16:00

سردار محمد کوثری در ارتباط تلفنی با رادیو گفت وگو به نقش شهید قاسم سلیمانی در ایجاد انسجام در محور مقاومت اشاره کرد و گفت: حاج قاسم سلیمانی از زمانی که در دوران دفاع مقدس تیپ 41 ثارالله و بعد هم لشکر 41 ثارالله را تشکیل داد، با اخلاق و رفتار حسنه خودش آن چنان دل ها را جذب کرد و بر قلب ها مسلط شد که جوانان این چنین علاقه مند بودند تا با ایشان کار کنند.

وی افزود: در جبهه مقاومت نیز همان رفتارها و رفتار حسنه ای که داشت، باعث شد بسیجی های کشورهای مختلف را به سوی خودش کشاند و همین باعث شد که در نهایت این جبهه مقاومت در عمل به بهترین نحو خودش را نشان دهد و آن چنان عمل کنند که باعث شگفتی سیاستمداران و نظامیان عالی دنیا شد چراکه اصلا فکر نمی کردند که با کمترین امکانات در مقابل داعشی که به قول ترامپ 7 هزار میلیارد دلار هزینه کردند و نتیجه نگرفتند داعش شکست خورد و آمریکا نتوانست به اهدافش برسد.

همرزم سردار شهید قاسم سلیمانی در خصوص چرایی شهادت ایشان گفت: استکبار جهانی سرمایه گذاری کرد تا بتوانند از کسی که عامل موثر در شکست شان در منطقه بوده انتقام بگیرند و باید بگوییم متاسفانه ساعت یک و نیم بامداد روز جمعه در مسیری که از فرودگاه به طرف مکان مورد نظر می رفتند با بالگرد و پهپادهایی که به کار گرفتند و خود همین خلاف قانون بین الملل است که در کشوری که اصلا اینها نباید حضور می داشتند اینچنین اقدام کردند، در نهایت باعث شهادت این عزیز و ابو مهدی المهندس شدند و تعدادی از عزیزان ما را به شهادت رساندند.

وی متذکر شد: آن ها خیال می کنند با این کار توانستند به یک نتیجه ای برسند که باز آن ها بتوانند به اهدافشان دسترسی پیدا کنند در صورتی که مکتب رهایی بخش اسلام ناب و ایران عزیز ما چنین سردارانی دارد. البته نبود حاج قاسم برای ما خیلی سخت است اما به لطف خدا انقلاب و نظام جمهوری اسلامی نشان داده که اگر رزمنده عزیزی به شهادت رسید اما ادامه دهندگان او راهش را ادامه خواهند داد.

کوثری افزود: امروز جانشین ایشان سردار قاآنی از طرف مقام معظم کل قوا به فرماندهی نیروی قدس منصوب شدند و کار را به همان نحو دنبال می کنند و با شدت بیشتری بلایی به سر آمریکا و اسرائیل خواهند آورد که از کرده خودشان پشیمان خواهند شد.

وی به حضور خودجوش مردم در نماز جمعه امروز جمعه اشاره کرد و گفت: مردم خدمتگزاران خودشان را می شناسند و به طور دقیق یاران امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را می شناسند برای همین در کوتاهترین زمان آن چنان حضور پیدا کردند که اعلام کنند ما راه شهدا و راه حاج قاسم را ادامه می دهیم.

همرزم سردار شهید سلیمانی افزود: ملت ما بیدا و با بصیرت است و با حضور امروزشان از مسئولین خواستند که باید انتقام این شهید عزیز را از مستکبران جهان بگیرند.

وی به واکنش سازمان ملل اشاره کرد و ابراز داشت: متاسفانه باید بگوییم سازمان ملل آن چنان خاصیتی که باید داشته باشد ندارد و الا آمریکایی ها در عراق چه کار می کنند؟ چرا ترامپ با گستاخی می گوید که برای نفت سوریه در سوریه حضور پیدا می کنیم و یا اینچنین می آیند و نفت عراق را چپاول می کنند؟ اینها در اصل با انسان ها کاری ندارند بلکه سازمان ملل اگر بیاید با این مسائل بپردازد و جلوی استکبار و صهیونیسم بین الملل را بگیرد قطعا این کشتارها کمتر می شود و با یک صلح همه جانبه در کنار هم زندگی می کنیم.

دسترسی سریع