سردار افشار: موضع قدرت ایران مانع از اقدام جدید آمریکا خواهد شد

رئیس گروه پژوهشی بسیج دانشگاه دفاع ملی گفت: مواضع قدرت و اقدامات ایران مانع از اقدام جدید آمریکا خواهد شد کمااینکه بر اساس گزارشات رسیده، مسئولان آمریکایی جلوی صحبت کردن و هر گونه اقدام ترامپ را گرفته اند.

1398/10/18
|
09:34

برنامه "صبح و گفتگو" ویژه انتقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از آمریکا در ارتباط تلفنی با سردار دکتر علیرضا افشار رئیس گروه پژوهشی بسیج دانشگاه دفاع ملی و همرزم شهید سردار سلیمانی از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

سردار افشار انتقام قاطع و به موقع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از آمریکا را موجب شادی ملت ایران و منطقه دانست و گفت: امیدواریم نتایج ارزنده این انتقام منجر به فرار آمریکایی ها از کل منطقه شود.

وی در رابطه با حمله به پایگاه نظامی "عین الاسد" بیان داشت: طبق پیش بینی ها و وعده های داده شده این اقدام در پاسخ به جنایت آمریکایی ها صورت گرفت و البته ابعاد دقیق تر آن بعدها مشخص خواهد شد و اگر آمریکا اقدام متقابلی انجام دهد اقدامات وسیع تری علیه پایگاه های آمریکایی و رژیم صهیونیستی انجام خواهد شد.

رئیس گروه پژوهشی بسیج دانشگاه دفاع ملی متذکر شد: البته مواضع قدرت و اقدامات ایران مانع از اقدام جدید آمریکا خواهد شد کمااینکه بر اساس گزارشات رسیده، مسئولان آمریکایی جلوی صحبت کردن و هر گونه اقدام ترامپ را گرفته اند چراکه می دانند با هر اقدامی منافع آمریکا بیشتر به خطر خواهد افتاد.

سردار افشار مطرح کرد: این اقدام نشان داد که ما در انتقام گیری از آمریکا قاطع و جدی هستیم و البته این کار به پشتوانه و مطالبه مردمی انجام شد.

وی با بیان اینکه "عین الاسد " بزرگ ترین پایگاه آمریکا در عراق است که با هزینه های بسیار سنگین و تجهیزات ویژه ایجاد شده بود افزود: 30 موشک زمین به زمین به عین الاسد از سایت موشکی کرمانشاه پرتاب شد و پدافندهای آمریکایی حتی یک موشک ایران را هم هدف قرار ندادند.

رئیس گروه پژوهشی بسیج دانشگاه دفاع ملی تصریح کرد: حضور و اجتماع میلیونی مردم در کل ایران نشان داد که مردم لیاقت بهره مندی از الطاف خداوند را دارند و مردم با اینکه تبعات این انتقام را می دانند اما محکم ایستادند و انتقام خون شهدا را از مسئولان مطالبه کردند.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها متوجه اند که هیچ یک از حرف های ما شعار نیست گفت: ما اعلام کردیم که در صورت حمله مجدد آمریکا، رژیم صهیونیستی را از آن جدا نمی دانیم و آمریکایی ها به این اطمینان رسیدند لذا از هر گونه اقدام پرهیز خواهند کرد.

سردار افشار با تأکید بر اینکه ما به دنبال جنگ افروزی نیستیم و بحث انتقام هم فقط مربوط به ایران نیست بیان داشت: جبهه مقاومت حق خود می داند که از آمریکا انتقام بگیرد و انتقام خود را هم عملیاتی خواهند کرد اما مهم تر تهدیدی است که آمریکایی ها در کل منطقه علیه خود احساس می کنند.

دسترسی سریع