شیخ الاسلام: بزرگ ترین وجه انتقام ایران، خروج کامل آمریکا از عراق است

کارشناس مسائل منطقه مهم ترین وجه انتقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در مجبور کردن آمریکایی ها به خروج از عراق دانست و از آن با تعبیر "پیروزی راهبردی" یاد کرد.

1398/10/18
|
10:06

برنامه "صبح و گفتگو" ویژه انتقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از آمریکا در ارتباط تلفنی با حسین شیخ الاسلام کارشناس مسائل منطقه از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

شیخ الاسلام در برنامه "صبح و گفتگو" اظهار کرد: پایگاه نظامی "عین الاسد" همان منطقه ای است که ترامپ چند وقت قبل مخفیانه وارد آن شد و آن را ضد ایران معرفی کرد.

وی افزود: امنیت این منطقه از همه جا بالاتر بوده و قرار بود که با تجهیزات آن از رئیس جمهور آمریکا دفاع شود.

کارشناس مسائل منطقه انتقام سپاه پاسداران را در راستای تصمیم اساسی و ریشه ای دانست و گفت: البته هیچ انتقامی هم وزن شهادت حاج قاسم سلیمانی نمی شود اما بزرگ ترین کاری که باید انجام دهیم بیرون کردن آمریکایی ها از عراق است کمااینکه الان هزینه ماندن آمریکایی ها در عراق در حال افزایش یافتن است.

وی با بیان اینکه ترامپ به خاطر این اقدام تحت فشار است و توانایی عکس العمل در مقابل این اقدام ایران را ندارد گفت: آمریکا می داند که اگر پاسخی دهد تنش ها بیشتر خواهد شد لذا کم هزینه ترین کار برای آنها خروج نیروها از عراق است.

شیخ الاسلام عنوان کرد: این انتقام درست در ساعتی صورت گرفت که حاج قاسم و همرزمانش را شهید کرده بودند و دقیقاً قبل از تدفین پیکر سردار سلیمانی بود، ضمن اینکه همان پایگاهی مورد اصابت قرار گرفت که ترور شهید سردار سلیمانی در آن برنامه ریزی شده بود.

کارشناس مسائل منطقه مهم ترین وجه انتقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در مجبور کردن آمریکایی ها به خروج از عراق دانست و از آن با تعبیر "پیروزی راهبردی" یاد کرد.

شیخ الاسلام با بیان اینکه پایگاه عین الاسد هم اکنون مخروبه ای بیش نیست گفت: این پایگاه نظامی مجهز به بهترین امکانات و تجهیزات بود اما حتی یکی از موشک های ایران را هم ردیابی نکرد و این توسط استراتژیست ها مطالعه و بر مبنای آن تصمیم گیری خواهد شد.

دسترسی سریع