كارشناس مسائل منطقه: حمله موشکی سپاه نشان داد ادعای آمریکا مبنی بر قدرت سیستم‌های راداری گزاف است

قاسمیان گفت: هیچ کدام از رادارهایی که فعال بودند و ضد موشک هایی که در این مناطق مستقر بودند موشک های سپاه را رهگیری نکردند و این نشان می دهد که هم موشک ها بسیار دقت دارد و هم آمریکایی ها در سیستم های راداری شان ادعایی بیش مطرح نکردند.

1398/10/18
|
11:54

ویژه برنامه «انتقام سخت» رادیو گفت و گو با حضور دکتر روح الله قاسمیان کارشناس مسائل منطقه به روی آنتن رفت.

قاسمیان با اشاره به اقدام موشکی ایران در انتقام از شهادت سردار سلیمانی گفت: همان طوری که رهبر انقلاب اعلام کرده بودند انتقام ما محکم و قاطعانه خواهد بود، و انتقام مقطعی نخواهد بود. بامداد امروز چهارشنبه در همان ساعات اولیه که در هفته گذشته آمریکایی ها، سپهبد سلیمانی را به شهادت رساندند از همان پایگاهی که هواپیما بلند شده بود و موشک شلیک کرد ما همان پایگاه را در همان ساعت 1:20 بامداد زدیم.

وی پایگاه عین الاسد را از بزرگترین پایگاه های منطقه ای آمریکا در غرب آسیا معرفی کرد و اظهار داشت: آمریکا برای این پایگاه هزینه های بسیار گزافی از باب تجهیزاتی که در آن جا هست از جمله تجهیزات راداری، شنود، لجستیکی، بالگردهای پیشرفته، جنگنده های پیشرفته و هواپیماهای بدون سرنشین کرده بود.

کارشناس مسائل منطقه در خصوص قدرت موشکی ایران در برابر رادارهای آمریکایی بیان کرد: به اعتراف خود آمریکایی ها از سه روز گذشته تا کنون تمام پایگاه های آمریکایی در سرتاسر منطقه در آمادگی کامل به سر می بردند. علائم هشدار در بالاترین سطح خودش در پایگاه ها بوده و موشک هایی که سپاه از شرق ایران شلیک کرد به شمال غرب بغداد از دو پایگاه آمریکایی ها عبور کرد و به پایگاه عین الاسد اصابت کرد.

وی افزود: هیچ کدام از رادارهایی که فعال بودند و ضد موشک هایی که در این مناطق مستقر بودند موشک های سپاه را رهگیری نکردند و این نشان می دهد که هم موشک ها بسیار دقت دارد و هم آمریکایی ها در سیستم های راداری شان ادعایی بیش مطرح نکردند و اگر روزی ما و محور مقاومت بخواهیم اسرائیل را در سطح منطقه حذف کنیم به راحتی خواهیم توانست.

قاسمیان به موقعیت مکانی این پایگاه منهدم شده اشاره و بیان کرد: پایگاه عین الاسد در 60 کیلومتری شمال غرب بغداد است که از آنجا می تواند پایلوت عملیاتهای منطقه ای در سوریه، عراق و حتی بخش هایی از ترکیه و ایران باشد. بر همین اساس برای آمریکایی ها عین الاسد بسیار مهم بود.

وی در خاتمه گفت: 80 سال از جنگ جهانی دوم می گذرد تاکنون هیچ پایگاه آمریکایی در هیچ نقطه دنیا با این حجم از عملیات مورد اصابت موشک یا مورد هدف قرار نگرفته بود. این نشان از اهمیت مقتدرانه و پاسخ انتقام جویانه جمهوری اسلامی ایران دارد.

دسترسی سریع