معاون راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: ایران دارای لایه‌های دفاعی متعددی است

معاون راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به اقتدار نیروهای مسلح کشورمان گفت: اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر رویکرد دفاعی است و قصد تعرض و یا چشمداشتی به خاک هیچ کشوری ندارد.

1396/02/19
|
11:08

سردارمحمد تولایی ، در مصاحبه با برنامه «بدون خط‌ خوردگی» رادیو گفت‌وگو، با بیان اینکه در حال حاضر نیروهای مسلح ایران به برکت انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف به خودکفایی دست پیدا کرده اند، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیروهای مسلح از یک استقلال کامل برخوردار شدند.

وی با بیان اینکه تجربه دفاع مقدس در استقلال و خودکفایی نیروهای مسلح ایران بسیار موثر بود،‌ گفت: اکنون نیروهای مسلح ایران در ساخت و طراحی تجهیزات مورد نیازشان کاملاً خودکفا هستند.

تولایی با بیان اینکه در ادبیات سیاسی دنیا ارتشی که در عرصه تجهیزات از خودکفایی برخوردار باشد به عنوان ارتشی شکست ناپذیر از آن یاد می‌شود، ادامه داد: به خصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران که مردم آن ملتی با اراده، شجاع و روحیه جهادی هستند.

وی با بیان اینکه مجموعه نیروهای مسلح ایران اعم از ارتش،‌ سپاه و وزارت دفاع یک مجموعه منسجم و دفاعی هستند، افزود: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران با اتکا به نیروهای مسلح خود و همچنین مردمش دارای لایه‌های دفاعی متعددی است. اکنون به تعبیر بسیاری از کارشناسان ایران از قدرت دفاعی قوی و مستحکمی برخوردار است و در منطقه در این ارتباط دارای رتبه یک است.

تولایی تأکید کرد: رویکرد نیروهای مسلح ایران دفاعی است و قصد تعرض و یا چشمداشتی به خاک هیچ کشوری ندارد. تمایل دارد که با همه ملت‌ها رابطه دوستی داشته باشد ولی اگر کسانی بخواهند به خاک ایران تعرض کنند و به منافع ملی ایران نگاه چپی داشته باشند با مشت آهنی و مستحکم ما روبرو شده به نحوی که برای همیشه پشیمان می‌‌شوند.

دسترسی سریع