به مناسبت دهه فجر؛ افتتاح و کلنگ زنی 6 هزار پروژه در سراسر کشور

جانشین کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر گفت: شش هزار پروژه در سطح کشور افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد و همایشی هم تحت عنوان "کارآفرینی تعاون محور" در راستای عملیاتی کردن بیانیه گام دوم برگزار می شود.

1398/11/12
|
14:01

برنامه "صبح و گفتگو" ویژه دهه فجر در ارتباط تلفنی با حجت الاسلام دکتر روح الله شاهمرادیان جانشین کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر و معاون فرهنگی آموزشی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

حجت الاسلام شاهمرادیان با اشاره به برنامه های کارگروه روستایی و عشایری ستاد دهه فجر در این ایام گفت: برنامه های ما در ایام دهه فجر از زنگ انقلاب در روستاها شروع می شود، همه استانها و شهرستانها و دهستان ها زنگ انقلاب را به صدا در می آورند و با غبارروبی از مزار شهیدان نام و یاد شهدا را زنده نگه می دارند.

وی بازدید و سرکشی از خانواده های شهدای روستایی و عشایری را نیز برنامه دیگر ستاد معرفی کرد و افزود: جشن های انقلاب در روستاهای مختلف کشور با محوریت مردمی و استکبار ستیزی و در جهت تبیین اهداف انقلاب برگزار می شوند علاوه بر این مسابقات و برنامه های بومی محلی برای همه اقشار برگزار می شود.

جانشین کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر همچنین از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای روستاییان در دهه فجر خبرداد و گفت: جشنواره های غذاهای بومی محلی نیز برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به ارائه خدمات پزشکی و دامپزشکی به روستاییان در ایام دهه فجر افزود: وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی خدمات مناسبی به روستاییان و عشایر ارائه خواهند کرد.

حجت الاسلام شاهمرادیان از برگزاری بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن روستایی و عشایری به یاد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: متسابقین در رشته های حفظ پنج جزء، 10 جزء، تفسیر موضوعی، قرائت، ترتیل و اذان مسابقه می دهند.

وی همچنین با بیان اینکه برنامه هایی با هدف تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی اجرا می شود یادآور شد: شش هزار پروژه و کلنگ زنی در سطح کشور و در حوزه های مختلف افتتاح خواهد شد و علاوه بر این همایشی نیز تحت عنوان "کارآفرینی تعاون محور" در راستای عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب برگزار خواهد شد.

جانشین کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر فقر زدایی در روستاها را یک حرکت فرهنگی دانست و اظهار داشت: در صورت توجه به پیوست فرهنگی پروژه ها و شکوفا شدن ظرفیت ها، شاهد اشتغال زایی و فقرزدایی نیز خواهیم بود.

دسترسی سریع