در دهه فجر شنونده رادیو گفت و گو باشید؛ "تا قله راهی نیست" مستندی از اقتدار فضایی در بخش ماهواره ها

"تا قله راهی نیست" در قالب مستند گزارشی و گفتگو محور به تبیین دستاوردها و پیشرفت های علمی کشور می پردازد.

1398/11/15
|
09:20

به گزارش رادیو گفت و گو، در راستای گرامیداشت فجر پیروزی و طلوع انقلاب شکوهمند اسلامی این شبکه رادیویی ویژه برنامه هایی با موضوعات مختلف از جمله تبیین دستاوردها و پیشرفت های علمی کشور را برای پخش از شبکه رادیویی در نظر گرفته است.

ساناز باقری تهیه کننده برنامه "تا قله راهی نیست" در خصوص ساختار این برنامه گفت: این ویژه برنامه با ساختار مستند گزارشی و گفتگو محور به تبیین دستاوردها و پیشرفت های علمی کشور در حوزه های زیست فناوری، فناوری نانو، فناوری فضایی، سلولهای بنیادی با هدف برون رفت از اقتصاد نفتی و اتکا به اقتصاد دانش بنیان می پردازد.

وی با بیان اینکه این برنامه از دوازدهم بهمن هر روز ساعت 17:00 روی موج اف ام ردیف 103.5 مگاهرتز پخش می شود، افزود: این برنامه در قالب مستند 30 دقیقه ای با حضور گزارشگران در مراکز مختلفی که بعد از انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف دستاوردهای ارزشمند داشته اند، تهیه شده که در آن با دانشمندان حوزه های مختلف به بحث و گفتگو پرداخته ایم.

باقری توضیح داد: پژوهشگاه هوافضا در بحث دستاورد ارسال موجود زنده به فضا، کاوشگرها و تصاویر ماهواره ای برای بررسی وضعیت کشور و پژوهشگاه رویان نیز در زمینه پیشرفت در مباحثی از قبیل خون بند ناف، درمان دیابت و فناوری های نانو و ناباوری از مراکزی بودند که در تهیه این مستند از آنها بهره مند شده ایم.

احمد یوسفی مقدم، نویسنده و پژوهشگر برنامه "تا قله راهی نیست" در خصوص ساختار این برنامه گفت: ویژه برنامه "تا قله راهی نیست" در خصوص موفقیت های دانشمندان ایرانی در عرصه های علمی در 40 سال گذشته است، این برنامه در گفتگویی رو در رو با دانشمندان شیوه کارگروهی آنها، نوع تعامل با نهادها و سازمان های بین المللی و همچنین تبدیل مسیر دانش به فناوری را مورد واکاوی قرار داده است.

وی توضیح داد: در این برنامه سیاست های کلان جمهوری اسلامی در رشته های مختلف علمی بررسی می شود و همچنین جزییات این حرکت، خلاها و کمبودها و آسیب های رسیدن به برنامه های کلان نیز تبیین خواهد شد.

یوسفی مقدم تصریح کرد: گزارشگران برنامه با حضور در مراکز مختلف از جمله پژوهشگاه هوافضا، پژوهشگاه رویان، جهاد خودکفایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سازمان انرژی اتمی و سایر نهادها از نزدیک گفتگویی صمیمی با دانشمندان در خصوص فعالیت های آنها داشته اند.

دسترسی سریع