معاون سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری: جوان انقلابی برای رسیدن به آرمان‌هایش تلاش می‌کند

معاون سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با اشاره به ویژگی‌های جوان انقلابی گفت: امید به آینده، انرژی و ابتکار جزء ویژگی‌های ممتاز جوان انقلابی ایرانی است که آنرا می‌تواند از بقیه جوان‌های دنیا متمایز کند.

1396/02/20
|
14:00

‎ برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (روز جوان، بررسی جایگاه جوان در گفتمان انقلاب اسلامی و جایگاه آن در صیانت از هویت انقلاب اسلامی) با حضور دکتر ودود حیدری، معاون سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها روانه آنتن شبکه رادیوگفت وگو شد.

ودود حیدری گفت: چه بسا که جوان امروز ایرانی به قله‌هایی فکر می‌کند که سایر هم سن و سالانش در دنیا افق‌های دیدشان یک افق دیگری باشد. تصورم این است که امید به آینده، انرژی و ابتکار جزء ویژگی‌های ممتاز جوان انقلابی ایرانی است که آنرا می‌تواند از بقیه جوان‌های دنیا متمایز کند. جوانی که برای رسیدن به آرمان‌هایش تلاش می‌کند.

وی افزود: اگر نگاهی به دو سه دهه گذشته بکنیم می‌بینیم چه در وقوع انقلاب اسلامی و چه در تثبیت آن، در عرصه دفاع مقدس و چه امروز، نیروی نشاط جوانی به عنوان موتور متحرک حرکت می‌کند و بقیه را به دنبال خودش می‌کشد. از همین رو وقتی به تاثیرگذاران دفاع مقدس نگاه می‌کنیم، فرماندهان اصلی جنگ از قشر جوان هستند. همچنین دو سال پس از تثبیت انقلاب عمده فعالان و اسامی که برده می‌شود، عناصر جوان هستند.

معاون سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: لذا هر جا این انرژی متراکم و این دغدغه متعالی و این تلاش و کوشش کنار هم قرار می‌گیرد، در واقع از جوان ما یک فرد پیشرو، قابل اتکاء و مطمئنی می‌سازد که می‌تواند به راحتی قله‌های پیش‌رو را فتح کند و به دنبال فتح قله‌های بالاتر باشد.

حیدری بیان کرد: واژه گفتمان انقلاب اسلامی در عین حال که روشن است اما یک واژه خیلی کلی و قابل بحثی است و معتقدم که بخش زیادی از این گفتمان به آراء، سخنان و مشی رفتاری امام خمینی(ره) است و امام به عنوان بنیانگذار انقلاب اسلامی، سخنان و آراء و بیاناتشان می‌تواند ما را نزدیک کند به آنچه که از آن به عنوان گفتمان انقلاب اسلامی یاد می‌کنیم.

دسترسی سریع