صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

رادیو گفت و گو به مناسبت گرامیداشت میلاد فرخنده حضرت زهرا (س) ویژه برنامه هایی را از این شبکه رادیویی پخش می کند.

به گزارش رادیو گفت و گو، بیستم جمادی الثانی هر سال، روزی پر از خاطره و معنویت است؛ این روز به یُمن زاد روز بانوی نمونه اسلام، فاطمه زهرا(س) روز مادر نام گرفته است؛ بانویی که گل سرسبد تمام بانوان عالم است.

زندگی و سیره ی حضرت زهرا( س) به قدری آموزنده و جذاب است که هر زن آزاده ای در جهان او را چونان قدیسه ای تحسین می کند؛ زنی که تولدش از دامن خدیجه کبری، همسر پیامبر گرامی اسلام (ص) و در کانون نخستین خانواده اسلامی با نغمه های آسمانی و تسبیح قدسیان همراه شد و شب میلادش را عرشیان به بانگ تکبیر و تسبیح جشن گرفتند و خداوند لقب کوثر به او عطا کرد؛ زیرا وی سرچشمه ی تمام خوبی های جهان است.

حضرت فاطمه زهرا (س) براى پدر و دیگر مردمان گلى بود که رایحه خوشش حیات‏ آفرین دل ها بود و خداوند او را خیر کثیر نامید، پس جاى شگفتى نیست که او بار غم ابتر بودن را از چهره‏ ى پدرش ، حضرت محمد (ص) بزداید.

رادیو گفت و گو نیز به مناسبت گرامیداشت این میلاد فرخنده و پاسداشت مقام مادر و زن با دو ویژه برنامه "به نام مادر" و "ریحانه" بیست و پنجم بهمن ساعت 22:00 و بیست و ششم بهمن ساعت 8:30 مخاطبان را همراهی می کند.

سید مجتبی حسینی(کارشناس مذهبی)، حجت الاسلام سید حسین صدر(کارشناس مذهبی)، زهرا فرج زاده(نویسنده و پژوهشگر) و محسن فرهمند(کارشناس مذهبی) با حضور در ویژه برنامه "به نام مادر" به بررسی فضایل و برکات حضرت زهرا(س)، شناخت ایشان، تجلیل از مقام مادر و اهمیت تربیت مادران در زندگی به بحث و گفتگو می پردازند.

همچنین ویژه برنامه "ریحانه" نیز به بررسی جایگاه و شان خانه داری در اسلام، نگاه امیرالمونین به زن در نهج البلاغه و ویژگی های مادر شاغل خانه دار می پردازد.

دکتر نهله غروی نایینی(اولین خانم فارغ التحصیل دکتری علوم قرآن و حدیث) و دکتر فاطمه سعیدی(اولین خانم فارغ التحصیل رشته نهج البلاغه در مقطع دکتری) از مهمانان این برنامه هستند.

مخاطبان رادیو گفت و گو برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های این شبکه رادیویی می‌توانند با سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 در ارتباط باشند.

مرتبط با این خبر