عضو كمیسیون آموزش مجلس تاكید كرد: سند 2030 به هیچ وجه قابلیت اجرایی شدن در کشور را نخواهد داشت

عضو کمیسیون آموزش مجلس با ابراز تاسف از اینکه در پذیرش این سند شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس بی خبر بوده اند، گفت: تاسف می خورم از اینکه یکی از عناصر اصلی که مجری این کار است در جریان نبودند .

1396/02/23
|
15:00

برنامه "رویداد" رادیو گفت و گو با حضور حبیب الله دهمرده عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی به بررسی پذیرش سند 2030 و مسایل بعد از آن پرداخت.

حبیب الله دهمرده با تاکید بر اینکه سند 2030 به هیچ وجه قابلیت اجرایی شدن در کشور را نخواهد داشت، گفت: تعدادی از عناصر دولت بدون هماهنگی، مطلبی را دنبال می کنند تا اجرایی شود و این به هیچ وجه قابل قبول برای مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی نمی تواند باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه اساس انقلاب ما انقلاب فرهنگی است و عزت و شرف ما برای جهان همین است و نظامی است که در ابعاد مختلف به عنوان یک الگو درآمده من الجمله مسایل فرهنگی به هیچ وجه این سند قابل قبول نیست و به جد دنبال می کنیم تا از اجرای آن جلوگیری کنیم.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اظهار به اینکه تمام اقشار جامعه مخالف اجرای سند 2030 هستند، ابراز داشت: همه نخبگان، علما، شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس و مردم مخالف اجرای این سند هستند و ما از این امر جلوگیری خواهیم کرد.

وی با ابراز تاسف از اینکه در پذیرش این سند شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس بی خبر بوده اند، گفت: تاسف می خورم از اینکه یکی از عناصر اصلی که مجری این کار باید باشد شورای عالی انقلاب فرهنگی است ولی اعضای دولت آنها را در جریان نگذاشتند و حتی ما هم خبر نداشتیم و از کانال های دیگر مطلع شدیم.

دهمرده به سند تحول آموزش و پرورش اشاره کرد و با طرح پرسشی از مسئولین وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: سوال من از دوستان آموزش و پرورش این است که ما یک سند بسیار قوی تحت عنوان سند تحول آموزش و پرورش داریم، این سند از همه بالاتر است و در آن همه چیز پیش بینی شده و سالیان درازی بر روی آن زحمت کشیده شد و حالا

که باید زمینه اجرایش را فراهم کنیم چرا یک سندی که اصلا با مسائل اعتقادی و مردم ایران زمین سنخیت ندارد را بپذیریم و در صدد اجرایش باشیم.

وی در خصوص عضویت در یونسکو و الزام آوری این سند، تاکید کرد: اصلا چنین چیزی نیست و ما از صفر تا صد این سند را کلا قبول نداریم و برایمان مهم نیست که الزام آور است یا خیر.
قابل ذکر است، برنامه "رویداد" از شنبه تا چهارشنبه ساعت 12 از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی این برنامه بهجدی سایت رادیو گفت و گو مراجعه کنند.

دسترسی سریع