رئیس اداره بهداشت و درمان ارتش: استقرار 310 پایگاه غربالگری و جداسازی و شناسایی بیماران در سطح کشور

امیر بهزاد موذنی بیان کرد: حدود 310 پایگاه غربالگری و جداسازی و شناسایی بیماران در سطح کشور در نیروی زمینی ایجاد کرده ایم.

1399/01/10
|
18:32

رادیو گفت و گو با امیر سرتیپ دوم دکتر بهزاد موذنی رئیس اداره بهداشت و درمان ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت تلفنی گفتگو کرد.

امیر بهزاد موذنی با اشاره به اینکه از ورود کرونا به کشور نیروهای مسلح همپای با وزارت بهداشت و سایر ارگان های درگیر وظیفه خودش می دانست که مانند تمام بحران ها وارد عمل شود، گفت: از ابتدای اسفند ماه بیمارستان های خودمان را در اختیار وزارت بهداشت قرار دادیم. در نیروی زمینی از 26 بیمارستانی که ما به صورت ثابت داشتیم 24 بیمارستان را در اختیار وزارت بهداشت قرار دادیم و پذیرای بیماران کرونا بودیم و یا اینکه بیمارانی که نیاز به اقدامات درمانی داشتند بر اساس نیاز دانشگاه علوم پزشکی در آن شهر خدمات را ارائه دادند.

وی با اظهار به اینکه در شهر قم و شهر رشت بنا به نیاز اولیه نقاهتگاه هایمان را افتتاح کردیم، بیان داشت: در 14 اسفند ماه با توجه به نیاز استانداری و دانشگاه علوم پزشکی قم بیمارستان 50 تخت خوابی را در شهر پردیسان که حدودا 150 هزار نفر جمعیت دارد برپا کردیم و بعد از آن علاوه بر کار بیمارستانی تقریبا 27 اسفند ماه آنجا را تبدیل به نقاهتگاه هم کردیم.

رئیس اداره بهداشت و درمان ارتش اظهار کرد: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نیروهای مسلح به عنوان عامل بیولوژیک به این قضیه نگاه کنند، دستور رزمایشی از طرف ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ شد که از طریق ارتش جمهوری اسلامی ایران فرماندهی میدانی این رزمایش فرمانده نیروی زمینی امیر دکتر کیومرث حیدری قرار گرفتند و ما سلسله رزمایش هایی را که در کنار بقیه اقداماتمان انجام می دادیم، انجام دادیم مثل رفع آلودگی شهرها، اماکن عمومی، اطراف بیمارستان ها، ایجاد ایستگاه های رفع آلودگی و کنترل و غربالگری در ورودی شهرها.

وی افزود: حدود 310 پایگاه غربالگری و جداسازی و شناسایی بیماران در سطح کشور در نیروی زمینی داریم.

امیر موذنی با بیان اینکه بیش از 7 هزار تخت نقاهتگاهی را آماده کردیم، گفت: در تاریخ چهار فروردین از فرماندهی ارتش دستوری ابلاغ کردند که نیروی زمینی ظرف 48 ساعت یک نقاهتگاه در تهران ایجاد کند و ما توانستیم با توانمندی نیروی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی زمینی، ظرف 48 ساعت بیمارستان و نقاهتگاهی را در نمایشگاه بین المللی تهران با دو هزار تخت خواب که قابلیت افزایش به سه هزار تخت خواب را دارد ایجاد کنیم.

وی ابراز داشت: اگر نیازی باشد طول زمان بستری را در بیمارستان های هدف کم کنیم نقاهتگاه های ما آماده پذیرش بیماران هستند و در کنار آن بحث پیشگیری و قطع کردن زنجیره انتقال را هدف گذاری کرده ایم.

رئیس اداره بهداشت و درمان ارتش از مردم درخواست کرد روز طبیعت امسال را در خانه هاشان به سر ببرند، گفت: هر روز که ما قرنطینه را می شکنیم 20 تا 30 درصد به انتقال بیماری کمک می کنیم. کنترل بیماری هرچه زمان ببرد قطعا افراد بیشتری را از دست خواهیم داد.

دسترسی سریع