سردار علیرضا افشار: جسارت ،‌ قاطعیت و دوراندیشی امام (ره) نقش تعیین کننده در پیشبرد نهضت داشت

رئیس هیأت عالی اندیشه ورزی سپاه ، با اشاره به ویژگی های نهضت امام خمینی (ره) اظهار کرد: جسارت ،‌ قاطعیت و دوراندیشی امام (ره) نقش بسیار مهم و تعیین کننده ای در پیشبرد نهضت انقلاب اسلامی داشت .

1396/03/16
|
12:19
|

سردار علیرضا افشار ، در مصاحبه با برنامه« بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌و‌گو ، با بیان اینکه امام خمینی (ره) به عنوان معمار انقلاب اسلامی بر سه شعار به عنوان محور اصلی نهضت تاکیدداشتند ، ادامه داد: یکی از این شعارها موضوع استقلال ایران بود چرا که در آن زمان کشور از استقلال لازم برخوردار نبود و نهضت انقلاب اسلامی تاکید بر این موضوع داشت که ایران باید از زیر سلطه استکبار خارج شود ،روی پای خود بایستد و شان مردم ایران در جایگاهی قرار داد که آن‌ها باید خودشان تحت عنوان مردم سالاری دینی برای آینده شان تصمیم بگیرند .

وی با بیان اینکه علی رغم همه توطئه های دشمنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، این استقلال تاکنون دچار خدشه نشده است ، تصریح کرد: در آن مقطع نظامی در کشور ما حاکم که اجازه نمی داد مردم ایران برای آینده شان تصمیم گیری کنند و در همین راستا یکی از شعارهای اصلی نهضت موضوع آزادی بود.

افشار با بیان اینکه به اعتراف دوست و دشمن ، بعد ازپیروزی انقلاب اسلامی دموکراسی در ایران تعیین کننده بوده و رای مردم است که مسیر آینده کشور را مشخص می‌کند، افزود: نهضت انقلاب اسلامی بر این موضوع تاکید داشت که مردم سالاری در کشور با هویت اسلامی عجین شود و در همین چارچوب در کنار استقلال و آزادی، موضوع جمهوری اسلامی نیز مطرح بود.

این فعال انقلابی با بیان اینکه نهضت امام خمینی (ره) بعد از رحلت ایشان از سوی خلف صالح شان همچنان ادامه پیدا کرده است ،‌تصریح کرد: ملت انقلابی ایران با وجود تمام سختی ها هیچ وقت از پی گیری و تداوم سه مولفه اصلی نهضت یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی دست بر نداشتند .

افشار با تاکید بر اینکه راهی که ملت ایران طی کرده اکنون برای دیگر ملت های اسلامی و آزادی خواه تبدیل به الگو شده است، به ویژگی های شخصیتی امام (ره) اشاره کرد و گفت:‌ جسارت، قاطعیت و دوراندیشی ایشان در همه حوزه های نهضت ، امری تعیین کننده بود . ایشان مشابه ای نداشتند و با رهبری هوشمندانه خود ملت ایران را در مسیر موفقیت نهضت هدایت کردند.

دسترسی سریع