شنونده ما باشید؛ حلول ربیع‌الاول؛ بهار اهل‌بیت همراه با رادیو گفت‌و‌گو

ویژه برنامه «بهار را می‌مانی» به مناسبت حلول ماه ربیع الاول و به یمن ولادت رسول اکرم (ص) سفیر وحدت و مهربانی از این شبکه رادیویی پخش خواهد شد.

1399/07/26
|
17:00
|

به گزارش رادیو گفت‌وگو، ماه «ربیع الاول» بهار ماه‌هاست چراکه در این ماه ذخایر برکات خداوند و نورهاى زیبایى او بر زمین فرود آمده اند. میلاد رسول خدا (ص) در این ماه است و مى‌توان ادعا کرد از اول آفرینش زمین رحمتى مانند آن به خود ندیده است.

چراکه او داناترین مخلوقات خداوند و برترین آنها و سرورشان و نزدیکترین آنها به خداوند و فرمانبردارترین آنها از او و محبوبترینشان نزد او مى‌باشد، این روز نیز برتر از سایر روزهاست و گویا روزى است که کاملترین هدیه ها، بزرگترین بخشش ها، شاملترین رحمت‌ها، برترین برکت‌ها، زیباترین نورها و مخفى ترین اسرار در آن پى ریزى شده است.

ماه ربیع الاول با رخداد ها‌ی مهم و مبارکی همچون میلاد امام صادق (ع)، هجرت پیامبر اکرم (ص) از مکه به مدینه، واقعه عظیم «لیلة‌المبیت»، شهادت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت پربرکت حضرت بقیة اللّه (عج) همراه است.

حال که ماه محرم و صفر را با یاد عظمت آقا ابا عبدالله الحسین(ع) پشت سر گذاشتیم؛ با اندوه اشک ریختیم و دل تازه کردیم و بزرگ شدیم، از خزان غفلت به برکت اشک های محرم و صفر به بهار رسیدیم، اکنون وقت آن است که در این بهار به یمن رویش دوباریمان سجده شکر به جای آوریم و این بهار را قدر بدانیم و بندگی کنیم.

رادیو گفت و گو نیز همزمان با این بهار نورانی و عرفانی ویژه برنامه «بهار را می‌مانی» با حضور کارشناس مذهبی را تقدیم مخاطبان این شبکه رادیویی می کند.

این برنامه با بررسی محورهای آغاز ربیع الاول و شروع دوباره و همچنبن ظهور امام زمان (عج) که رشده دهنده و شکوفا کننده بشریت است(اشاره به ربیع الانام بودن امام عصر(عج)) ساعت 19:00 بیست و ششم مهر روی موج اف ام ردیف 103/5 مگاهرتز به روی آنتن می رود.

شبکه رادیویی گفت و گو از طریق گیرنده های دیجیتالی، رادیو نما، اپلیکیشن های موبایلی و آدرس اینترنتی http://radiogoftogoo.ir نیز قابل دریافت است و همچنین علاقمندان می‌توانند از طریق شماره تماس 27861035 و سامانه پیامکی 300001035 با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو در ارتباط باشند.

دسترسی سریع