ساعت بیست و چهار و یک دقیقه دوشنبه‌ها و چهارشنبه‌ها از ساعت 16:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

ساعت بيست و چهار و يك دقيقه

كارشناس ارشد رسانه: رسانه‌های ضد مقاومت در برابر جریان مقاومت خود را تطهیر می‌کنند

بیراموند در رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: یکی از عناد رسانه‌های معاند در برابر جریان رسانه‌های مقاومت گام برداشتن در جهت تطهیر خودشان است و اینکه بگویند ما راست می گوییم و شما دروغ می گویید.

1400/09/09
|
10:28
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ مهرداد بیراموند، کارشناس ارشد رسانه و خبرنگار حوزه مقاومت با حضور در برنامه «ساعت بیست و چهار و یک دقیقه» در مورد علوم شناختی، بررسی فرآیند تکامل سخت افزاری و مدل افزار رسانه ای در جریان مقاومت گفت: رسانه های ضد مقاومت تلاش می کنند ضدیتی با رسانه های محور مقاومت و رسانه های حامی محور مقاومت و جریانی که ادامه دهنده راه جمهوری اسلامی ایران و ام القری جهان اسلام هستند ایجاد کنند و سیاست آنها این است که جریانی که بر پایه حق استوار و در راستای دفاع از خود پیشرو می باشد را نفی کنند.

وی باتاکید بر اینکه رسانه های ضد مقاومت در راستای اجرای سیاست های خود هر آنچه اصول، چارچوب و مبانی رسانه ای هست را جا به جا می کنند اظهار داشت: در جریان جنگ هایی که در محورهای ضد مقاومت و یا دخالت مستقیم آمریکا را شاهد هستیم، قبل از هر چیز تسبیح و خط رسانه ای تشکیل می شود و بر اساس آن نخ مهره ها و سناریوهای خود را کنار هم می چینند.

*** تطهیر جنایت داعش با کار رسانه ای کشورهای حامی تروریست

بیراموند تصریح کرد: در جنگ های سوریه تروریست های تکفیری قبل از مسلح شدن به سلاح جنگی به سلاح رسانه مسلح می شدند و سیاست آنها این بود که با ساخت فیلم های شبه هالیودی و ایجاد رعب و وحشت میدان را خالی کنند ولی در جای دیگر کشور های غاصب و حامی تروریست ها با کار رسانه ای از کار آنها یک تطهیری انجام می دادند و در حقیقت نقش جنایتی داعش را نمی دیدند و لاپوشانی از عملکرد خود انجام و با سناریوی از پیش تعیین شده برنامه های خود را در این محور پیش می بردند.

وی اظهار داشت: خط رسانه ای که در جنگ 33 روزه لبنان شکل گرفت ورای آن چیزی بود که مخاطب انتظار شنیدن و دیدنش را دارد و رسانه های مقاومت در این جنگ اتفاقات بزرگ ، توان و ایمان نفرات را به تصویرکشید و این بزرگترین واهمه را در دل مزدوران ایجاد کرد.

این کارشناس ارشد رسانه و خبرنگار حوزه مقاومت اذعان داشت: امروز رسانه در دنیا نقش پیشرو ایفا می کند و رسانه قبل از شروع هر جنگی می تواند آغاز کننده یک جنگ باشد و در واقع رسانه و جنگ میدان تکمیل کننده پازل یکدیگر هستند.

وی ادامه داد: پدافند و آفند جبهه مقاومت در مقابله به مثل با ضد مقاومت آنچنان عمل کرده که آنهامبهوت مانده اند و در جریان شهادت شهید محسن حججی نشان دادن صلابت چهره شهید بزرگترین آفند و پیروزی برای جبهه مقاومت بود.

بیراموند اظهار داشت: در جریان داعش و جبهه نصرت به عنوان گروهی که کل دنیا از آن حمایت کرده، تصویری که به دنیا نشان داده شد تصویر خفت انگیزی بود که پول های کثیف هم نتوانست از این تصویر حمایت کند و برای اولین بار در تاریخ از جبهه مقاومت درخواست مذاکره کردند.

وی در ادامه با بیان اینکه پدافند در کشور ما یک وظیفه همگانی است و هرفرد در هر برهه ای که احساس وظیفه کند به میدان می آید گفت: یکی از اصلی ترین دلایل پیروزی ما در عرصه رسانه و مقاومت این است که در میدان های مختلف، مردم و جریان فکری ما احساس تکلیف دارند.

دسترسی سریع
ساعت بیست و چهار و یک دقیقه