جای پای دوست ایام نوروز از ساعت 13:30 به مدت 20 دقیقه

رادیو گفت و گو

جاي پاي دوست

با اجرای طرح «شهید سلیمانی»؛ کاهش چشمگیر فوتی‌های کرونایی در استان یزد

رئیس بسیج جامعه پزشکی یزد گفت: بعد از گذشت یک ماه از اجرای طرح شهید سلیمانی تعداد بستری‌ها به زیر 200 نفر رسید و مرگ و میرهای ناشی از کرونا هم روزانه به یک نفر کاهش یافت.

1400/01/12
|
11:32
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، دکتر سعید ذاکری، رئیس بسیج جامعه پزشکی یزد با برنامه «جای پای دوست» درمورد طرح شهید سلیمانی و مبارزه با کرونا گفتگوی تلفنی کرد.

ذاکری گفت: استان یزد در آبان ماه سال گذشته گرفتار موج سهمگین کرونا در مرحله سوم شده بود که منجر به از دست دادن بسیاری از هم استانی هایمان شد.

وی افزود: طرح «شهید سلیمانی» با پیشنهاد بسیج جامعه پزشکی کشور و همراهی بسیج مستضعفین و وزیر بهداشت کلید خورد.

رئیس بسیج جامعه پزشکی یزد یادآور شد: قبل از اجرای طرح «شهید سلیمانی» یعنی اوایل آذرماه تعداد بستری های استان یزد 1195 نفر و مرگ و میر روزانه هم حدود 30 نفر بود و کار به جایی رسید که تخت های بیمارستانی استان پر شده بودند و برای برپایی بیمارستان های صحرایی آماده شدیم.

ذاکری ادامه داد: با شروع طرح شهید سلیمانی آمار بستری های استان کاهش یافت و بعد از گذشت یک ماه از اجرای آن تعداد بستری ها به زیر 200 نفر رسید و مرگ و میرهای ناشی از کرونا هم روزانه به یک نفر کاهش یافت.

وی با اشاره به فعالیت چهار تیم رصد و رهگیری، نظارتی، مراقبتی و حمایتی در طرح «شهید سلیمانی» اظهار کرد: شروع این طرح در هر استان با همکاری و همراهی استاندار، فرمانده سپاه در استان و ریاست دانشگاه علوم پزشکی انجام می شد و در استان یزد نیز همکاری بسیار گرمی بین این سه نهاد شکل گرفت.

ذاکری گفت: تیم های رصد و شناسایی به درب منازل مراجعه و اطلاعات مربوط به وضعیت سلامت را از افراد دریافت می کنند، تیم های حمایتی خانواده های آسیب دیده ناشی از کرونا را با ارائه بسته های معیشتی مورد حمایت قرار می دهند.

رئیس بسیج جامعه پزشکی یزد اضافه کرد: علاوه بر این، تیم های نظارتی بر عملکرد مغازه ها و رستوران ها و اصناف از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت می کنند و وظیفه تیم های مراقبتی متشکل از پرستاران و پزشکان هم این است که به درب منازل بیماران مراجعه و داروهای مورد نیازشان را تجویز کنند.

دسترسی سریع
جای پای دوست