نشید ظفر جمعه از ساعت 9:00 به مدت 180 دقیقه

رادیو گفت و گو

نشيد ظفر

علیرضا تقوی نیا در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: زوال اسرائیل مدیون امام خمینی(ره) است

یک کارشناس حوزه منطقه در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو تاکید کرد که زوال دشمنان اسلام –اسرائیل- مدیون امام خمینی(ره) است و چشم امت اسلام به ایران دوخته شده است.

1401/02/09
|
12:05
|

علیرضا تقوی نیا در مصاحبه با برنامه "نشید ظفر" به بررسی نتایج مقاومت پرداخت و گفت: در طول تاریخ مقاومت‌هایی صورت گرفته که به سازش با رژیم صهیونیستی منتهی گشته است.

وی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران تفکر مقاومت اسلامی را تزریق کرده است، افزود: شاهد روح شجره‌های طیبه‌ای بودیم و در زمانی که مقاومت با انگیزه‌های چپ صورت می‌گرفت، رهبر آزادی بخش فلسطین به سازش تن داد.

تقوی نیا در عین حال به انگیزه‌های امتی در راستای مبارزه با اسرائیل اشاره کرد و گفت: دستاوردهای آن را در لبنان می‌بینیم که بدون هیچ امتیاز دهی به رژیم صهیونیستی ارتش آن‌ها فراری داده شدند.
وی ادامه داد: با مبارزه مردم غزه اسرائیل فراری شد و باریکه غزه مرکزی شد تا فلسطینیانی که در ضعف بودند، [به پیروزی برسند].

تقوی نیا افزود: در نوار غزه شاهد موشک باران تمام فلسطین اشغالی بودیم و شهرهای اشغال گران هدف قرار گرفت که نشان از موفقیت مقاومت فلسطین در مبارزه با اسرائیل بوده است.

وی یادآور شد: ایدئولوژی اسلامی بر ادای تکلیف تاکید دارد و وقتی هدف نهایی پیروزی باشد، پس از چندین شکست موجب سرخوردگی می‌شود ولی در اسلام حتی اگر کشته شدن روی دهد، مقاومت کنندگان پیروزند.

تقوی نیا با بیان این که شکست گروه‌های ملی گرای صرف موجب سرخوردگی می‌گردد، گفت: تفکرات الهی مختص دوره حاضر نیست و ماورا نیز مد نظر است.

وی با اعلام این که امروز سازش کاران در اقلیت هستند و گردان‌های سازش گر دیروز با تزریق ایدئولوژی اسلامی متوجه شدند باید همین مسیر را طی کنند، خاطرنشان کرد: رهبر فلسطینیان بارها کنفرانس‌ها و معاهده‌ها را امتحان کرده ولی اسرائیل همچنان پیش روی کرد تا این که سال گذشته می‌خواست ساکنان محله شیخ جراح را از آن محل بیرون کند.

تقوی نیا در عین حال به مشکلات امنیتی اسرائیل اشاره کرد و گفت: مقاومت اسلامی در لبنان، غزه، کرانه باختری و... ایستادگی کردند ولی کشورهای عربی که انتخابات را حرام می‌دانند نمی‌توانند مشکلات امنیتی اسرائیل را حل کنند.

این کارشناس حوزه سیاسی افزود: کشوری که در کاخ شیشه‌ای زندگی می‌کند، نخواهد توانست مشکلات اسرائیل را حل کند و ملت‌های مسلمان نیز کاملا مخالف روند عادی سازی هستند.

تقوی نیا گفت: شجره طیبه باعث تزریق تفکر اسلامی به ملت‌های تحت ستم است و امروز دشمنان اسلام هستند که در حال زوال قرار گرفته است که این را مدیون امام خمینی(ره) هستیم.

دسترسی سریع
نشید ظفر