نشید ظفر جمعه از ساعت 9:00 به مدت 180 دقیقه

رادیو گفت و گو

نشيد ظفر

جهان اسلام و عرب؛ همسو برای آزادی قدس‌شریف

یکی از رهبران جنبش فتح و انتفاضه که از زینبیه دمشق با رادیو گفت‌وگو همراه بود، تاکید کرد که جهان اسلام و عرب باید برای آزادی قدس‌شریف وارد عمل شوند.

1401/02/09
|
12:52
|

احمد صالح ابونضال در گفتگو با برنامه "نشید ظفر" در خصوص تاثیر مقاومت فلسطین اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) روز قدس را تعیین و مشخص کردند و بنده در این روز از تمام آزادگان و مسلمانان می خواهم که به مسئولیت خود عمل کنند و فلسطین را تنها نگذارند.

وی افزود: این روز به معنای درخواست از ملت ها در سراسر جهان است که در قبال تروریست ها و شهرک نشین های صهیونیست که مورد حمایت استعمار جهانی –امریکا- هستند، به وظیفه خود عمل کنند.

ابونضال ادامه داد: در واقع معنا و مفهوم این روز به معنای هم دردی با فلسطین و مقدسات اسلامی است.

در گذشته نیز اقدامات علیه یهودی سازی به شدت ادامه داشت؛ اما مفهوم این روز به معنای درخواست برای پایان دادن به چنین حملات وحشیانه ای است.

وی در عین حال به شهدایی که فلسطین تقدیم اسلام و دفاع از قدس شریف کرده است اشاره کرد و افزود: در چنین روزهایی فلسطینیان برای آزادی کشورشان می جنگند و مبارزه می کنند و این نبرد با حمایت عربی اسلامی و جمهوری اسلامی و محور مقاومت صورت می گیرد.

محور مقاومت که از سوی تا عراق و لبنان و حزب الله و از سویی دیگر تا فلسطین کشیده شده و امروز صهیونیست ها با تجهیزاتی که در اختیارشان قرار گرفته، علیه فلسطینیان به وحشی گری ادامه می دهند.

ابونضال در بخشی دیگر از سخنان خود در رادیو گفت‌وگو خاطرنشان کرد: امروز رژیم صهیونیستی مرتکب شکست های پیاپی شده و در تجهیزات و نفرات آن ها شکستی افزون را مشاهده می کنیم.

امام خمینی(ره) از همه ملت های عربی و اسلامی و آزادگان خواستار شدند فلسطین را تنها نگذارند و جهان اسلام و عرب باید در این زمینه وارد عمل شوند.

دسترسی سریع
نشید ظفر