نشید ظفر جمعه از ساعت 9:00 به مدت 180 دقیقه

رادیو گفت و گو

نشيد ظفر

دبیر كل جنبش امت لبنان: در زمانی که جهانیان از فلسطین روی بر گردانده بودند، ملت ایران کنار فلسطین ایستاد

شیخ عبدالله جبری با بیان اینکه ملت ایران برای احیای حقوق فلسطین متحمل رنج و زحمت بسیا زیادی شدند و تلاش فراوانی از خود نشان دادند گفت: در زمانی که جهانیان از فلسطین روی بر گردانده بودند، ملت ایران کنار فلسطین ایستاد.

1401/02/09
|
14:40
|

برنامه «نشید ظفر» رادیو گفت‌وگو در خصوص روز قدس با شیخ عبدالله جبری دبیرکل جنبش امت لبنان به صورت تلفنی گفتگو کرد.

شیخ عبدالله جبری با بیان اینکه ملت ایران برای احیای حقوق فلسطین متحمل رنج و زحمت بسیا زیادی شدند و تلاش فراوانی از خود نشان دادند، گفت: ملت ایران برای احیای حقوق ملت لبنان نیز جانفشانی بسیار زیادی کرده است. بنابراین از ملت ایران سپاس و تشکر فراوان داریم و با این ملت شریف به دلیل آنکه از تحریم‌های ظالمانه دشمنان رنج می‌برند، ابراز همدردی می‌کنیم.

وی اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان «روز قدس» اظهار کرد: پس از 40 سال برای همگان مشخص شده است که خواستگاه امام خمینی (ره) نور الهی بوده است زیرا چنین روزی را به نام فلسطین نام گذاری کردند؛ روزی که در حقیقت آماده سازی برای آزادی بزرگ است. پس از تحولات عدیده‌ای همچون کمپ دیوید، امام خمینی (ره) ظهور کردند تا به همه این پیام را ارسال کنند که قدس از آن مسلمانان و حق فلسطینیان است و امام خامنه‌ای همچنان پرچمدار این طریق و ندا است.

دبیر کل جنبش امت لبنان با تصریح بر اینکه بزرگمردان و شرافتمندان در میان امت اسلامی در مسیر آزادسازی قدس با امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای هم نوا هستند، بیان کرد: ما از جمله کسانی هستیم که راه گرفتن و احیای حق را برگزیدیم.

وی از تقسیم شدن جهان میان دو دسته و گروه گفت و عنوان کرد: دسته‌ای خواهان گرفتن حق و حقوق خود است و دسته‌ای دیگر همان سازش کارانی هستند که در پس رژیم صهیونیستی «له له» می‌زنند و به دنبال عادی سازی روابط هستند. گروه اول همان پیروان و حامیان فلسطین و قدس هستند و مسیر آن‌ها مشابه مسیر حضرت مسیح است.

جبری بیان کرد: این گروه به خوبی می‌دانند که چگونه سازش کاران به سرنوشتی محتوم دچار خواهد شد و در حقیقت سرنوشت این گروه سازش کاران بری گروه اول یعنی انصارالله کاملا مشخص است.

دبیر کل جنبش امت لبنان در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه امروز در ماه مبارک رمضان همچنان از برکات جنگ سیف القدس سال پیش بهره مند هستیم، اظهار کرد: جنگی که در سال پیش در همین ماه مبارک اتفاق افتاد. آن جنگ از برکات ماه رمضان و روز جهانی قدس بود؛ در زمانی که همگان از فلسطین روی برتافتند و این سرزمین را تنها گذاشتند، ملت شریف ایران در کنار ملت فلسطین ایستاد.

وی با اشاره به مقاومت فلسطینیان گفت: امروز نسل جوانی که در داخل اراضی فلسطین اشغالی عملیات‌های قهرمانانه‌ای را محقق می‌سازند، از نسل چهارم فلسطین هستند که خواستگاه آن‌ها از روز جهانی قدس نشات می‌گیرد و در حقیقت سرچشمه این جوشش، از این روز بزرگ است.

دسترسی سریع
نشید ظفر