گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

استاد هیئت معارف جنگ: تحقق اقتصاد مقاومتی با تکیه بر صرفه جویی در قوااستاد هیئت معارف جنگ گفت: تا کنون هیچ عملیاتی و هیچ جنگی بدون صرفه جویی در قوا که به نوعی مکمل اقتصاد مقاومتی بوده، محقق نشده است.

1396/07/04
|
09:49

اَمیر سرتیپ دوم حسین خلیلی استاد هیئت معارف جنگ در گفت وگوی اقتصادی رادیو گفت وگو در پاسخ به این سوال که نقش اقتصاد مقاومتی در دوران دفاع مقدس چه بوده است؟

گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای صرفه جویی تلقی می شود که متشکل از دو بخش اقتصاد خرد و کلان یعنی کمک های مردمی و دولت است که این موضوع به شدت به دوران جنگ مرتبط است.

وی ادامه داد: با ارتقای نگاه و سطح عملیاتی خود ، به خوبی درمی یابیم که در دوران دفاع مقدس ما با هفت أصل از وحدت فرماندهی گرفته تا صرفه جویی در قوا مواجه هستیم.

خلیلی افزود: تا کنون هیچ عملیاتی و هیچ جنگی بدون صرفه جویی در قوا که به نوعی مکمل اقتصاد مقاومتی بوده و ماهیت و ذات اقتصاد مقاومتی است، محقق نشده است.

استاد هیئت معارف جنگ در مصاحبه با رادیو گفت وگو تصریح کرد: صرفه جویی در تجهیزات در دوران جنگ به صورت گسترده و وسیع وجود داشت و همین موضوع کمک های شایانی به ما کرد.

وی ضمن إشاره به یکی از حوادث دخیل در محرومیت ایران از برخی امتیازات در دورن انقلاب اسلامی تا کنون اذعان داشت: ١٣ آبان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و گرفتار شدن مأموران آنان در طوفان طبس در اردیبهشت ٥٩ سبب قطع رابطه ما با یکی از کشورهای توسعه یافته بود اما همین مسئله به دستیابی ما به یک خودباوری، کمک کرد.

خلیلی در پاسخ به این سوال که چگونه ما نیازهای خود را در خصوص تجهیزات هوایی تامین می کردیم؟ افزود: قبل از انقلاب اسلامی و در زمان صلح با آمریکا ٢٠ فروند هواپیمای غول پیکر ما با پروازهای متعدد به نیویورک تجهیزات نظامی را برای ما فراهم می کرد.

استاد هیئت معارف جنگ با بیان اینکه دو اقدام بسیار مهم در دوران جنگ انجام شد، افزود: صرفه جویی در پروازها و مهندسی معکوس جزو اقدامات بسیار مهم ما طی این سال ها بوده است.

وی پایان دوران دفاع مقدس را دوران مظلومیت ما برشمرد و گفت: طبیعی است در این دوران عقل ایجاب می کرد با دستیابی به یک خودباوری نیازهای داخلی را تامین کنیم.


دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی