گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

عضو هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی: در دوران دفاع مقدس به یک خودباوری دست یافتیم!

عضو هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی گفت: اصلاح الگوی مصرف در دوران جنگ سبب شد تا در داخل کشور یه یک خودباوری مبنی بر افزایش توان داخلی، دست یابیم.

1396/07/04
|
10:25
زندی عضو هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی در گفتگوی اقتصادی با رادیو گفت و گو ضمن اشاره به نقش اقتصاد مقاومتی در دوران دفاع مقدس بیان کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای تشخیص حوزه های فشار، اقدام برای بی اثر کردن آن ها، کاهش وابستگی به کالاهای وارداتی و حمایت از تولید داخل است.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی برای نخستین بار در سال ٨٩ و دوران تحریم توسط مقام معظم رهبری مطرح شد اما با توجه به معنای واقعی آن می توان دریافت که از آنجایی که در دوران دفاع مقدس جلوی واردات و صادرات ایران گرفته شد لذا اقتصاد مقاومتی در این سال ها به معنای واقعی محقق شد.

زندی با بیان اینکه در این دوران تغییراتی در ما ایجاد شد، افزود: اصلاح الگوی مصرف در دوران جنگ سبب شد تا در داخل کشور یه یک خودباوری مبنی بر افزایش توان داخلی، دست یابیم.

عضو هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی در مصاحبه با رادیو گفت و گو تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس از تولید مهمات تا به کاراندازی، تعمیر و نگه داری تجهیزات نظامی در داخل کشور انجام می شد درحالیکه بعد از انقلاب اسلامی حدود ٤٠ هزار مستشار از کشور اخراج شدند و قبول این مسئله که چگونه ممکن است نیروهای داخلی کشوری بدون آموزش های اولیه به این توفیقات دست یایند، اندکی دور از انتظار است.

وی در پایان بیان کرد: به مرور زمان شرایط به گونه ای شد که نیروهای داخلی دریافتند، باید با اتکا به توان داخلی خود کار کنند و این به معنای دستیابی به خودباوری و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی