گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس: نبود آموزش و مهارت، خودباوری را تحت الشعاع قرار داده است

منصوری گفت: توانمندکردن و رسیدن به خودباوری نیازمند آموزش های صحیح از دوران ابتدایی است.

1397/01/21
|
09:11

محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص ضرورت های خودباوری در عرصه تولید، اظهار کرد: در طول گذشت 38 از انقلاب کمک های شایان توجهی به تولیدکنندگان و صنعتگران شده است و درحال حاضر همه شرایط برای تولید آماده است.

وی افزود: با توجه به شعار سال و حمایت از کالای ایرانی باید به خودباوری در این زمینه دست پیدا کرده و به سمت تولیدات با کیفیت روی بیاوریم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در کشوری که همه عوامل تولید اعم از آب، برق، گاز و کارگر مجانی هستند جای سوال دارد که چرا ما نمی توانیم تولید و صادرات کنیم، لذا باید در این خصوص چاره ای اندیشیده شود.

منصوری بیان کرد: ابتدا باید توانمندی به وجود آید تا بتوان محصول با کیفیت و قیمت مناسب تولید و در مرحله بعد نیز محصول را به کشورهای مختلف صادر کرد.

وی توضیح داد: مردم در کشور ما و همچنین در دنیا خواهان خرید کالای با کیفیت، استاندارد و با قیمت مناسب هستند و در این راستا تولیدکنندگان باید آموزش ببینید که محصولی را متناسب با نیاز جامعه و مشتری تهیه کنند، در غیر این صورت تولید محصول نه تنها فایده ای ندارد بلکه به ضرر اقتصاد کشور و موجب از بین رفتن منابع و سرمایه می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توانمندکردن و در مرحله بعدی رسیدن به خودباوری نیازمند آموزش های صحیح از دوران ابتدایی است و در حال حاضر با وجود آموزش و پرورش فعلی هیچ گاه ما به تولید ناب نخواهیم رسید، زیرا آموزش های ما مربوط به 50 سال قبل می شود و فارغ التحصیلان از این سیستم، مهارتی برای کارآفرینی ندارند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی