گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

انصاری در مصاحبه با رادیو گفت و گو: خودباوری در افراد جامعه موجب اعتماد به تولید ملی می شود

رییس ستاد برنامه ریزی و اجرایی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران گفت: اگر خودباوری در اذهان مردم نهادینه شود افراد رو به سوی تقلید نمی آورند و خرید کالای خارجی را به عنوان یک ارزش تلقی نمی کنند.

1397/01/21
|
09:15

حبیب الله انصاری، دبیرکل و رییس ستاد برنامه ریزی و اجرایی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص ضرورت های خودباوری در عرصه تولید، اظهار کرد: در عرصه تولید ملی و مباحث اجتماعی باید بحث خودباوری از نگاه روانشناسی مورد بررسی قرار بگیرد و ضمن برنامه ریزی برای تولید و رفع موانع تولید باید به خودباوری نیز توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی افزود: بازتاب خودباوری در افراد موجب استقلال عمل، مسئولیت پذیری، آگاهی نسبت به ویژگی های مثبت و منفی، دوری از تقلید و پرورش توانمندی های خود می شود.

رییس ستاد برنامه ریزی و اجرایی انجمن صنایع لوازم خانگی گفت: در حال حاضر تولیدکننده به این باور رسیده است که وضعیت بازار تغییر کرده و به سوی مشتری محوری سوق یافته است و تولیدکننده باید تعالی خودش را در افزایش کیفیت و خدمات پس از فروش ببیند.

انصاری بیان کرد: اگر افراد جامعه به این استقلال فکری دست پیدا کنند می توانند با بررسی و تحلیل به باوراستفاده از کالای ملی و توسعه بازار داخلی برسند که این امر منتج به اشتغالزایی، رشد اقتصادی و رفاه عمومی کشور می شود.

رییس ستاد برنامه ریزی و اجرایی انجمن صنایع لوازم خانگی ادامه داد: به نظر بنده اگر خودباوری در اذهان و وجود مردم نهادینه شود افراد رو به سوی تقلید نمی آورند و خرید کالای خارجی را به عنوان یک ارزش تلقی نمی کنند.

وی با اشاره به اینکه بحث خودباوری نباید تنها محدود به تولیدکننده شود، گفت: باید موضوع خودباوری در مصرف کننده و همچنین در سیاست گذاری قوانین صنعتی و پیکره تصمیم سازی یعنی قوای مقننه و مجریه نیز مدنظر قرار گیرد.

انصاری در خصوص اینکه خودباوری بحث ریشه ای و کلیدی در ساختار تولیدات با کیفیت است، تصریح کرد: امروز برای اینکه بیش از بیش خودباوری در کشور تثبیت و تداوم یابد باید از پدیده شوم قاچاق و ورود کالاهای بی کیفیت به کشورجلوگیری کنیم.

رییس ستاد برنامه ریزی و اجرایی انجمن صنایع لوازم خانگی تاکید کرد: به کررات بر بحث توانمندسازی تولیدکنندگان اشاره کرده ایم، اما باید ببینیم که این امر چگونه شکل می گیرد آیا با سود تسهیلات حداقل 20 درصدی، تغییرات مکرر در نظام تعرفه ای و سیستم قیمت گذاری تولیدکننده می تواند توانمند شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی