گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

مشاور اتحادیه صادركنندگان فرآورده های نفتی خواستار شد: مجلس توسعه انرژی گازی را در دستور کار قرار دهد

مشاور اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی با اشاره به اینکه مجلس توسعه گازی را در دستور کار قرار دهد، گفت: باید به سمت توسعه در زمینه انرژی های تجدیدپذیر پیش رویم و صد در صد اولویت کشور ما توسعه انرژی گازی باشد.

1397/03/22
|
08:45

پیام پرندا، رییس کمیسیون انرژی اتاق ایران و عراق و مشاور اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص اینکه اولویت کشور توسعه کدام نوع از انرژی است، اظهار کرد: در سند چشم انداز 1404 در حدود 25 درصد از تامین انرژی از طریق انرژی های تجدیدپذیر پیش بینی شده که این برنامه ها بیشتر نوشته می شود و در حد برنامه ریزی است.

وی افزود: برای داشتن یک سبد انرژی و اولویت بندی برای استفاده از آن، اولین موضوع این است که بتوانیم در نقطه به نقطه کشور طرح آمایشی داشته باشیم تا میزان نیازها را بسنجیم و همچنین امکانات مورد استفاده در آنجا را مورد بررسی قرار دهیم.

پرندا با بیان اینکه ما دارنده اولین ذخایر گازی در دنیا هستیم اما از لحاظ توسعه و بهره برداری ضعیف ترین کشور هستیم، گفت: کشور ما سرمایه گذاری های کلانی را در حوزه انرژی گازی انجام داده و بنده معتقد هستم که هیچ انرژی دیگری نمی تواند در مقابل این سرمایه گذاری در این حوزه رقابت کند.

رییس کمیسیون انرژی اتاق ایران و عراق بیان کرد: به عقیده بنده مجلس شورای اسلامی باید در ساختار کلان تفکر توسعه انرژی گازی را در دستورکار قرار دهد، زیرا بسترهای آن وجود دارد و این مقوله جزو مزیت های رقابتی کشور ما محسوب می شود و با هر دیدگاهی انرژی گازی دارای منفعت و سودآوری است.

وی ادامه داد: به واسطه بحث امنیت انرژی در 100 سال آینده باید به سمت تحقیق و توسعه در زمینه انرژی های تجدیدپذیر پیش برویم، اما معتقد هستم که به طور صد در صدی اولویت کشور ما توسعه انرژی گازی است.

مشاور اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی در پایان تاکید کرد: تبدیل گاز به فرآورده ایده صحیحی است؛ اما در حال حاضر این کار صورت نمی پذیرد. لذا باید به عنوان انرژی از آن استفاده کنیم.


دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی