گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

سخنگوی شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی: با احیای کارت سوخت افکار را به سمت سهمیه بندی منحرف می کنند!

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: در شرایط کنونی راه اندازی دوباره کارت های سوخت به معنای سهمیه بندی و افزایش قیمت سوخت نیست و نباید افکار عمومی را به این سمت منحرف کرد.

1397/09/14
|
13:45
|

زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص قاچاق سوخت و ضرورت سهمیه بندی بنزین، اظهار کرد: اطلاعیه ای برای ثبت نام کارت سوخت المثنی هفته گذشته ارائه کردیم که در آنجا تاکید شده ثبت نام های مجدد به هیچ عنوان به معنای سهمیه بندی و افزایش قیمت سوخت نیست.

وی در خصوص هزینه های نگه داشت سامانه هوشمند سوخت افزود: با توجه به استفاده از زیرساخت های بانکی که در حال حاضر فراهم است می توانیم برخی از هزینه ها را به صفر برسانیم.

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: در حال حاضر استقبال خوبی برای ثبت نام در حوزه صدور کارت المثنی شده است و افراد برای دریافت سوخت از طریق کارت های نظام بانکی تمایل و گرایش پیدا کرده اند.

اسماعیلی ادامه داد: تصمیم مجدد برای ثبت نام در خصوص کارت های سوخت برای جلوگیری از قاچاق و پایش مصرف بوده است، چراکه پس از تک نرخی شدن قیمت بنزین در سال 94 استفاده از کارت سوخت الزامی نداشت و مردم تمایلی به استفاده از این کارت ها نداشتند لذا کاربرد این کارت کمرنگ شد.

وی بیان کرد: حداقل در شرایط کنونی راه اندازی دوباره کارت های سوخت به معنای سهمیه بندی و افزایش قیمت سوخت نیست و نباید افکار عمومی را به این سمت منحرف کرد.

اسماعیلی تصریح کرد: هموطنانی که کارت سوخت دارند، اما رمز آن را فراموش کرده اند و چنانچه برای تغییر رمز عجله دارند می توانند به نواحی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در کشور مراجعه کنند و با در دست داشتن مدارک لازم نسبت به تغییر رمز خودشان اقدام کنند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی