گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

طاهرپور : معضل بزرگ اشتغال عدم وجود سامانه جامع اطلاعاتی است

طاهر پور گفت : سامانه جامع اطلاعاتی در کشور وجود ندارد و به همین دلیل عرضه و تقاضای نیروی کار به صورت یک آمار صحیح و کامل در دسترس نیست که معضل بزرگی در اشتغال به حساب می آید.

1398/02/08
|
15:45
|

برنامه " ضرب سکه " با موضوع تثبیت اشتغال از مؤلفه‌های مهم تحقق رونق تولید با حضور دکتر علیرضا طاهرپور شلمانی ، مدیرکل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، مهندس محمدحسین ربیعی ، فعال حوزه کسب و کار، مشاور کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها و ارتباط تلفنی با دکتر سعید سمیعی ، رئیس مرکز کار ایران و دبیر دومین نمایشگاه بین المللی کار ایران روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.

ضرب سکه : ضرورت آموزش گرفتن از سازمان هایی همچون فنی و حرفه ای تا چه میزان در تثبیت اشتغال موثر خواهد بود؟

علیرضا طاهرپور : سازمان آموزش فنی و حرفه ای بزرگترین شبکه آموزش مهارتی در کشور است و کلیه آموزش های آن در بخش دولتی به صورت رایگان ارائه می شود.این سازمان در حوزه صنعت ، کشاورزی ، فرهنگ و هنر آموزش ارائه می کند و به استناد به مواد فصل پنجم قانون کار دو تکلیف بر عهده دارد.یکی آموزش برای جویندگان کار فاقد مهارت و دیگری ارتقای مهارت شاغلین است.یعنی افرادی که در کارگاهای صنعتی و تولیدی فعالیت می کنند باید از نظر مهارتی ارتقا داده شوند.
قطعا شخصی که مهارت بیشتری داشته باشد شانس اشتغال بیشتری دارد.بخشی از آموزش ها در مراکز فنی و حرفه ای طراحی شده است و بخشی نیز به صورت فعالیت اقماری خارج از مراکز وجود دارد مانند آموزش های داخل زندان ، عشایر ، زنان بدسرپرست یا بی سرپرست و دانشجویان.

محمدحسین ربیعی :استانداردهایی که در سازمان فنی و حرفه ای نوشته شده است بسیار خوب است اما به روز نشده است و به همین دلیل این سازمان در آموزش های به روز موفق نیست.فاصله مهارت های آموزشی در فنی و حرفه ای با مهارت هایی که در دنیای امروز نیاز است بسیار زیاد است و بیشتر مربوط به کسب و کارهای سنتی است. فرآیند تدوین استانداردها در استارت آپ ها طولانی است.
روحیه استارت آپی باید در تمام ادارات و سازمان ها حتی دولتی ایجاد شود تا بروکراسی های خسته کننده از بین بروند . در این نوع مشاغل تصمیم گیری راحت تر است. در صورتی که افراد روحیه کارآفرینی داشته باشند ، مدیر حرفه ای با مهارت گوناگون باشند (الزاما مهارت تخصصی مدنظر نیست ، یک مدیر موفق باید در بیشتر زمینه های عمومی مهارت خوبی داشته باشد) و درباره مباحث شغلی ، سیاسی ، حقوقی و ...اطلاعات داشته باشند می توانند مشاغل پایدار ایجاد کنند.

سعید سمیعی: عوامل مختلفی می تواند بر ثبیت شغل موثر باشد اما در این میان عامل اصلی و مهم به سیاستگذاری های حاکمیت در حوزه اشتغال باز میگردد که مشاغل به چه سمتی هدایت شوند. همچنین یکی از مهمترین عوامل آموزش نیروی انسانی است که توسط سازمان هایی چون فنی و حرفه ای صورت می گیرد.

ضرب سکه : کسب و کارهای کوچک و نوین همواره در شروع با مشکلات متعددی مواجه می شوند و از بین می روند.این کسب و کارها چگونه می توانند خود را ثبیت کنند و در شرایط پایدار قرار بگیرند؟

محمدحسین ربیعی : در کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها مهارت افراد و تیم اهمیت بسیار زیادی دارد.در حوزه کسب و کار ایده ارزشی ندارد مگر اینکه یک تیم حرفه ای برای تحقق این ایده تلاش کند.
متاسفانه دانشگاه های کشور مهارت های لازم را به افراد نمی دهند و خود افراد با توجه به موقعیت هایی که در آن قرار می گیرند باید آموزش ها را کسب کنند.محیط کسب و کار مهارت های مختلفی از جمله نحوه مدیریت منابع و نیروی انسانی و مالی ، جذب نیروی کار و رهبری را طلب می کند تا پایداری آن کسب و کار تضمین شود.
توجه داشته باشید که بیشتر رونق اقتصادی کشور مربوط به کسب و کارهای کوچک است. پس اگر از این صنایع حمایت کنیم هم نیروی کار بیشتری خواهیم داشت و تولید نیز رونق خواهد گرفت.

ضرب سکه : سازمان فنی و حرفه ای چگونه افراد را برای مشاغل مختلف شناسایی می کند؟ و این آموزش ها بر چه اساسی داده می شود؟

علیرضا طاهرپور : سازمان فنی و حرفه ای باید آموزش مورد نیاز جامعه را فراگیر کند.یکی از محوری ترین فعالیت های ما دریافت اطلاعات است.یعنی باید بدانیم جامعه به چه چیزی احتیاج دارد یعنی تصمیم بگیریم چه دوره ای ، چه حرفه ای و به چه افرادی آموزش دهیم.
بخش نیاز سنجی در حال حاضر با اشکال مواجه است به این دلیل که ما سامانه جامع اطلاعاتی در کشور نداریم.این معضل در کشورهای توسعه یافته با یک سامانه جامع L.M.I.S حل شده است که عرضه و تقاضای نیروی کار در آن ثبت می شود.بنابراین نخست باید یک مسیر برای اشتغال داشته باشیم و اگر همه با این مسیر موافق باشند ، نقش ایستگاه های آموزش ، بیمه و کاریابی ها به راحتی تعیین می شود.

ضرب سکه : نمایشگاه بین المللی کار چه نمایشگاهی است و در چه تاریخی برگزار شد؟

سعید سمیعی: نمایشگاه بین المللی کار دوم تا پنجم اردیبهشت توسط وزارت کار برگزار شد. این نمایشگاه ها در همه دنیا یک ماهیت مشترک دارند و آن نزدیک کردن بخش کارفرمایی و کارجویی در کشور است.
یکی از اصلی ترین مولفه هایی که بر روی عوامل دیگر تاثیر گذار است شناخت کارفرما و کارجو از طرف مقابل است.نمایشگاه ها فضایی برای رسیدن به این خواسته را فراهم می کند.به همین منظور برای برگزاری این نمایشگاه 136 شرکت از داخل و خارج کشور حضور دارند.در این نمایشگاه بیش از 3هزار و 600 فرصت شغلی در دو بخش فیزیکی و مجازی ( آنلاین ) ارائه شد.

ضرب سکه : نحو تعامل این نمایشگاه با شرکت های خارجی به صورت است؟

سعید سمیعی: این نمایشگاه در دوبخش با قسمت بین الملل در تعامل بود.برخی از سازمان ها و شرکت های بین المللی به دنبال جذب نیروی ایرانی بودند که در قالب قانون وزارت کار تحت عنوان اعزام نیروی کار به خارج از کشور تعریف شد. همچنین برخی از این شرکت ها به نیروی دورکار نیاز داشتند که تمام موارد قانونی اعم از بیمه ، مالیات و حقوق به صورت واقعی انجام می شود و تنها کار به صورت مجازی وجود دارد و مخل کار ایران تلقی می شود که به عنوان واردات شغل مطرح شد.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی