صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

گفت و گوی اقتصادی که تلاش می‌کند تا به تحلیل و موشکافی جدیدترین موضوعات حوزه اقتصاد کشور بپردازد، در هفته جاری رونق تولید و برنامه ملی مهار و کاهش قاچاق را بررسی می نماید.

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت و گو، گفت و گوی اقتصادی یکی از مهم ترین و پرمخاطب‌ترین برنامه های این شبکه رادیویی است که با محوریت طرح مباحث اقتصادی روز ایران و جهان، همچنین تحلیل و بررسی موضوعات مختلف اقتصادی با حضور کارشناسان به سمع مخاطبان می رسد.

این برنامه در هفته جاری از بیست و یکم تا بیست و پنجم اردیبهشت با حضور کارشناسان برنامه در خصوص رونق تولید و برنامه ملی مهار و کاهش قاچاق سخن می‌گوید.

مسیر پیشگیری (اصلاح و تسهیل فرآیندها، شفاف سازی گردش پول و ارز، رهگیری سیستمی گردش‌های مالی و تجاری، انحراف کارکردی در برخی معافیت‌های گمرکی و تجاری, اصلاح و بهبود سیاست‌های تجاری )، مسیر مقابله با قاچاق (تشدید مجازاتها و افزایش ریسک، ارتقاء توان کشف و رسیدگی به قاچاق سازمان یافته؛ ایجاد برنامه جامع و هدفمند برای تعیین ورودی کالاها، سامانه پنجره واحد)، مدیریت و کاهش تقاضا (اصلاح الگوی مصرف، افزایش کیفیت تولید داخل و ایجاد انگیزه خرید تولیدات داخل، تجمیع، اقدام و کاهش بازارچه های مرزی)، ممانعت از بازگشت کالاهای مکشوفه به چرخه بازار(بررسی موانع و تبعات این اقدام، بررسی وضعیت قوانین و حوزه تامینی قوانین، سیستم توزیع کالا و نظارتهای بر آن ) و مجلس، نظارت براجرا، قانون و مبارزه با قاچاق مهم ترین محورهایی است که در هفته پیش رو از بیست و یکم تا بیست و پنجم اردیبهشت در گفت و گوی اقتصادی بررسی می شود.

محمد امیرزاده رئیس اتاق بازرگانی احداث خدمات فنی و مهندسی، مرتضی خدائی معاون سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران، ابراهیم درستی نائب رئیس اتاق اصناف و حمید گرمابی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مهمانان حضوری و تلفنی این برنامه هستند.

گفتنی است گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه ساعت14:30روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می‌شود.

علاقمندان می‌توانند از طریق شماره تماس 27861035 و سامانه پیامکی 300001035 با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو در ارتباط باشند.

مرتبط با این خبر

  • پشنهاد مجلس، کاهش 2 تا 5 درصد مالیات بر تولید است

  • ایران را باید به گارگاه تولیدی تبدیل کنیم

  • حمایت از تولید داخل، نیازمند رقابت پذیر کردن تولیدات است

  • رشد تولید در فضای گلخانه ای اشتباه است

  • شناخت الگوهای فرهنگی کهن؛ گامی در جهت رونق تولید

  • تفکیک یا ادغام وزارت صمت مسئله ای دسته چندم و فاقد اولویت است +صوت

  • کالای ایرانی بخرید تا شعار سال محقق شود

  • خروج دولت از تصدی گری باعث رونق تولید ملی می شود

  • معضل بزرگ اشتغال عدم وجود سامانه جامع اطلاعاتی است

  • قوانین کشور به نفع دلالان و به ضرر تولیدکنندگان