صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

مدیرکل و ناظر گمرکات استان کرمانشاه گفت: نظارت کافی و وافی نهادها موجب شده قاچاق به صورت سازمان یافته در مرزهای رسمی کرمانشاه انجام نشود و حتی به دلیل تفاوت قیمت ها طرف های عراقی خواستار کالای ایرانی شده اند.

حیدری در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: استان کرمانشاه دارای پنج مرز شامل دو مرز رسمی و سه مرز بازارچه ای است.

وی با اشاره به اینکه اکثر فعالیت در این مرزها، در بخش صادرات است افزود: تخلیه و بارگیری کالای تشریفات گمرکی از طریق سامانه ها و در نقطه صفر مرزی با حضور پرسنل گمرکی و مرزبانی و نهادهای ذیربط صورت می گیرد.

حیدری با اشاره به عدم صرفه اقتصادی قاچاق در آن سوی مرز به دلیل تفاوت قیمت، گفت: این موضوع و همچنین نظارت کافی و وافی نهادها موجب شده قاچاق به صورت سازمان یافته در مرزهای رسمی کرمانشاه انجام نشود و حتی به دلیل تفاوت قیمت ها طرف های عراقی خواستار کالای ایرانی شده اند.

مدیرکل و ناظر گمرکات استان کرمانشاه با بیان اینکه مرزهای رسمی ما دارای سامانه های الکترونیکی هستند و تخلیه کالاها در بازارچه ها صورت می گیرد گفت: کنترل در بازارچه ها به صورت فیزیکی و در حضور پرسنل گمرک و مرزبانی صورت گرفته و کالاها از کامیون ایرانی به کامیون عراقی منتقل می شوند.

این مقام مسئول در ادامه "گفت و گوی اقتصادی" رادیو گفت و گو، مطرح کرد: تا زمانی که تفاوت قیمت و صرفه اقتصادی وجود دارد قاچاق هم در همه مرزها به قوت خود باقی خواهد بود.

حیدری در خاتمه تأکید کرد: صدور و ابلاغ بخشنامه و دستورالعمل ها نباید دستاویز و بهانه ای برای فرصت طلبان باشد ضمن اینکه ما باید مشکل قیمت ها را نیز حل کنیم.


مرتبط با این خبر