گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

دبیركل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران: اتاق اصناف بسترهای رونق تولید را فراهم می کند

انصاری ضمن تأکید بر لزوم بسترسازی برای رونق تولید از سوی اتاق اصناف مواردی چون نقدینگی، مالیات، گمرک ارائه ارز نیمایی را از مهم ترین موانع تولید عنوان کرد.

1398/04/03
|
11:45
|

حبیب الله انصاری در مصاحبه با رادیو گفت و گو، با اشاره به تعریفی از بازار گفت: بازار مرکزی است که در یک سوی آن متقاضیان و در سوی دیگر ارائه کنندگان کالاها و خدمات قرار دارند.

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با بیان اینکه اصناف واسطه بین تولید، تقاضا و توزیع هستند افزود: حرکت استراتژیک اصناف در راستای توسعه تولید، منجر به افزایش اشتغال خواهد شد.

وی در ادامه برنامه "گفت و گوی اقتصادی" با تأکید بر اینکه اصناف در شرایط کنونی اقتصاد ایران باید از حالت درجا زدن خارج شوند مطرح کرد: برای اعطای مجوز به یک واحد صنفی باید به برخورداری متقاضی از فرهنگ ارائه کالا و مدیریت مداری و مشتری مداری او توجه کرد.

انصاری با اشاره به اهمیت فرهنگ مشتری مداری هر واحد صنفی در اقتصاد بازار خاطرنشان کرد: کاسبان و مغازه داران قدیم از روش های گفتگو با مشتری و ایجاد جذابیت برای ورود مشتری به محیط کسب اطلاعات نداشتند. امروز نیز که شدیداً به جذب مشتری نیازمندیم خیلی از مغازه داران در زمان ورود مشتری به مغازه حتی سرشان را هم بالا نمی گیرند درحالیکه یک واحد صنفی باید با لبخند و رفتار مناسب حتی افراد گذری را هم جذب کند چه رسد به مشتری.

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با اشاره به راهکاری برای جذب مشتری افزود: برای موفقیت در جذب مشتری و ارائه کالا، تعیین یک نظام مدیریتی برای هر واحد صنفی ضروری است.

وی از تعدد قوانین در کشور انتقاد کرد و گفت: تلاش مجلس در زمان تصویب این است که قانون از نظر کمیت در بالاترین سطح تهیه شود بگونه ای که در حال حاضر تعداد قوانین ما در ایران مشابه خارجی ندارد.

انصاری ضمن تأکید بر لزوم بسترسازی برای رونق تولید از سوی اتاق اصناف، به موانع اصلی رونق تولید اشاره کرد و گفت: نقدینگی، مالیات، گمرک و بانک مرکزی با ارائه ارز نیمایی مهم ترین موانع تولید به شمار می روند.

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در پایان اضافه کرد: با وجود سازمان های متعدد و موازی اما نگاه مشترک برای برنامه ریزی، کنترل و نظارت وجود ندارد.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی