گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

جمالی نوبندگانی: خط اعتباری15 میلیارد دلاری عملیاتی نخواهد شد

یک نماینده مجلس گفت: خط اعتباری15 میلیارد دلاری ماه ها به طول خواهد انجامید و سرانجام نیز عملیاتی نخواهد شد.

1398/07/07
|
11:15

برنامه "گفت و گوی اقتصادی" با موضوع مسیر اعتباری اینستکس، بررسی تبعات و آسیبهای خط اعتباری 15 میلیارد دلاری در ارتباط تلفنی با محمدجواد جمالی نوبندگانی نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

جمالی در مصاحبه با رادیو گفت و گو با اظهار اینکه اینستکس موضوعیت برجامی ندارد گفت: اروپایی ها به همان اندازه آمریکایی ها بدعهدی کردند و صرفاً به دنبال وقت تلف کردن هستند.

وی افزود: اروپایی هم اکنون نیز با مطرح کردن خط اعتباری به دنبال ایجاد انحرافند تا ما در انجام اقدامات کاهش تعهدات برجامی مردد شویم و آن را به تأخیر بیندازیم.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بنده به این موضوع خوش بین نیستم و اطلاعیه اخیر سران سه کشور اروپایی به ویژه موضع گیری جانسون را خوشبینانه تلقی نمی کنم. به نظر می رسد که آنها به دنبال راه حل هایی مانند نفت در برابر غذا و دارو هستند که در رابطه با کشور عراق نیز اعمال کردند و فقط اسم آن را تغییر می دهند.

جمالی در بخش دیگری از اظهارات خود تأکید کرد: ما شدیداً باید به دنبال اجرای تعهدات یازده گانه اروپا باشیم چراکه همه این پیشنهادها در تعهدات آنها مستتر خواهد بود.

این نماینده مجلس گفت: ما نباید راهی را که در گذشته رفتیم و نتیجه ای نگرفتیم مجددا در پیش گیریم. خط اعتباری ماه ها به طول خواهد انجامید و سرانجام نیز عملیاتی نخواهد شد.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی