گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

محمدعلی اسفنانی: مردم از فروشگاه های غیرمعتبر و فضای مجازی خرید نکنند

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران تأکید کرد: مردم از خرید کالا در فروشگاه های غیرمعتبر و به ویژه فضای مجازی خودداری کنند.

1398/08/21
|
10:15

برنامه "گفت و گوی اقتصادی" با موضوع ضربه تقلب به تولید در ارتباط تلفنی با محمدعلی اسفنانی رئیس سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

اسفنانی در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت و گو اظهار کرد: بحث تقلب در مورد تمامی کالاها قابل تصور است بطوریکه کسی نمی تواند ادعا کند مصداق تقلبی کالایی به بازار نیامده باشد و یا حداقل در آینده نخواهد آمد.

وی افزود: تصور این موضوع نیز که سازمان تعزیرات حکومتی در تمامی عرصه ها، همه کالاها را به صورت مصداقی بررسی و برخورد کند غیرممکن است البته با وجود همه شرایط اما سازمان وظایف خود را انجام می دهد.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: مواردی از بسته بندی در حوزه کالای تقلبی لوازم خانگی داشتیم که حتی خود شرکت تولیدکننده هم قادر به تشخیص کالای اصل از تقلبی نبود.

این مقام مسئول اذعان کرد: علاوه براینکه امکان ورود کالای تقلبی از کشور خارجی وجود دارد برخی کالاهای تقلبی هم در داخل کشور ساخته می شوند. به عنوان مثال اخیرا کارخانه ای را در اطراف تهران شناسایی و با آن برخورد کردیم که سیم برق تقلبی و بی کیفیت و با برند شرکت های معتبر داخلی و خارجی را تولید می کرد.

اسفنانی با اشاره به تاثیرات منفی عرضه کالای تقلبی در جامعه گفت: حداقل تاثیر این کار، از بین رفتن اعتبار کالای واقعی و با کیفیت است.

وی افزود: در حال حاضر هر کالایی که از بازار خریداری می شود قابل ردیابی نیست درحالیکه تمامی کالاها در کشورهای دیگر شناسه دارند و قابل پیگیری می باشند.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران تأکید کرد: مردم از خرید کالا در فروشگاه های غیرمعتبر و به ویژه فضای مجازی خودداری کنند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی