گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

رئیس بسیج عشایر كشور: واردات گوشت قرمز را ظرف 3 سال آینده به صفر می رسانیم

سردار سیف گفت: این قول را می دهم که در صورت حمایت همه جانبه از طرح بسیج، واردات گوشت قرمز را ظرف سه سال آینده به صفر خواهیم رساند

1398/09/04
|
11:00
|

برنامه "گفت و گوی اقتصادی" با موضوع بسیج و محرومیت زدایی و با حضور سردار نصرت الله سیف رئیس بسیج عشایر کشور از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

سردار سیف در این "گفت و گوی اقتصادی" بیان کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، رژیمی بر کشور حاکم بود که هیچ توجهی به روستاها و شهرستان های کوچک نداشت بطوریکه مناطق روستایی و عشایری کشور از جاده آسفالت، برق، آب بهداشتی، تلفن، بیمارستان، دانشگاه، رسانه ملی و مراکز بهداشتی محروم بودند.

وی افزود: یکی از نهادهایی که به عنوان حافظ دستاوردهای انقلاب در مقابله با همه توطئه های علیه نظام پا به میدان گذاشت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج بود و به مناطق محروم خدمات رسانی می کرد.

رئیس بسیج عشایر کشور با اشاره به اقدامات بسیج و سپاه در مناطق محروم روستایی و عشایر گفت: بسیج و سپاه با ایجاد قرارگاه هایی در سپاه و بسیج و صندوق های قرض الحسنه و به ویژه راه اندازی گروه های جهادی شروع به راه اندازی نهضت سوادآموزی، ساخت منازل، ایجاد اشتغال، جاده سازی، احداث پل، مدرسه و مسجد و کمک به توانمندسازی مردم برای امرار معاش کرد.

این مقام مسئول درخصوص توانمندی های عشایر در تولید عنوان کرد: مصرف گوشت قرمز کشور بین 900 هزار تن تا یک میلیون تن است که حدود 500 هزار تن آن توسط دامپروری ها و 250 هزار تن توسط عشایر تولید می شود و 150 هزار تن مابقی هم واردات می شود.

وی ادامه داد: کارشناسان بسیج طرحی ارائه کردند که با آموزش و توانمندسازی فقط عشایر می توان واردات گوشت قرمز به کشور را قطع کرد. ما این طرح را با مجلسی ها و دولت در میان گذاشتیم که هم اکنون در سطح مناطق روستایی و عشایر آغاز شده و این قول را می دهم که در صورت حمایت همه جانبه از این طرح، واردات گوشت قرمز را ظرف سه سال آینده به صفر خواهیم رساند.

سردار سیف در پایان یادآور شد: ما در کنگره شهدای عشایر، 10 هزار خدمت را برای عشایر در دستور کار قرار دادیم که از جمله این خدمات می توان به درمان بیماران صعب العلاج، آزادسازی زندانیان به خاطر دیه، بازسازی راه ها، ساخت پل های عابر، بازسازی مدارس، تهیه سرویس های بهداشتی و حمام های سیار، تانکرهای آب و تهیه لوازم تحریر و کارگاه های توانمندسازی گله داران اشاره کرد.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی