صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

احمدزاده شرط اصلی موفقیت در خصوصی سازی و اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی را در کاهش تصدی گری دولت در همه عرصه ها و الگوبرداری از کشورهای توسعه یافته دانست و بر آن تأکید کرد.

برنامه "گفت و گوی اقتصادی" با موضوع خصوصی سازی در مسیر اصلاح و لزوم رویکرد اجرای اصل 44 و با حضور دکتر موسی احمدزاده عضو هیئت رئیسه اتاق ایران از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

احمدزاده با انتقاد از عملکرد نامناسب دولتها در اجرای سیاست های اصل 44 گفت: دولت هیچ گونه شفاف سازی و توانمندسازی از خود در اجرای اصل 44 نشان نداده است.

وی هدف از این سیاست ها را رشد و شتاب اقتصادی عنوان کرد و افزود: متاسفانه دولتها نه تنها راهکاری در این خصوص ارائه ندادند بلکه موانعی را هم ایجاد کردند.

عضو هیئت رئیسه اتاق ایران بیان داشت: اجرای سیاست های اصل 44 در گرو به حداقل رسیدن تصدی گری دولت و تغییر مالکیت و مدیریت به نظارت و هدایتگری است.

احمدزاده با اشاره به علت عدم اجرای سیاست های اصل 44 گفت: "قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار" همیشه شعار دولت بوده اما متاسفانه برای صدور بخشنامه های تجارت و تولید هیچ مشورتی با بخش خصوصی نکرد این درحالیست که طبق همین قانون برای صدور بخشنامه باید نظر متخصصان بخش خصوصی هم پرسیده و لحاظ شود.

وی ادامه داد: اگر به بخش خصوصی اجازه کار کردن دهند ما جوانانی داریم که هم مملکت را می سازند و هم کاری می کنند که در عرصه بین الملل نیز بدرخشیم. دولت به جز تصدی گری در کالاهای ضروری مانند گندم و سوخت باید 80 درصد اقتصاد را به بخش خصوصی واگذار کند.

عضو هیئت رئیسه اتاق ایران با انتقاد از نبود آموزش های مدرن در وزارتخانه ها گفت: رشد اقتصادی زمانی محقق خواهد شد که کار به دست بخش خصوصی بیفتد.

احمدزاده شرط اصلی موفقیت در خصوصی سازی و اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی را در کاهش تصدی گری دولت در همه عرصه ها و الگوبرداری از کشورهای توسعه یافته دانست و بر آن تأکید کرد.

وی با تصریح بر مانع تراشی دولت برای ورود بخش خصوصی به بازارهای دنیا گفت: ما پیشنهاد کردیم که یک مرکز خرید ایرانی را در مرکز کلانشهرهای دنیا دایر کنیم اما بخش دولتی اجازه این کار را به ما نمی دهد.

مرتبط با این خبر

  • اصلاح طلب یا اصولگرا فرقی ندارد؛ دست دزد باید کوتاه شود

  • خصوصی سازی یا تاراج بیت المال؟! +صوت

  • حاضرم گزارش خودروسازیها را به وزارت اطلاعات ارائه دهم!

  • تحلیل خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس

  • تنها راه نجات اقتصاد کشور خصوصی سازی است

  • خصوصی کردن اموری که سی سال دولتی بوده، کار بسیار سختی است

  • برای برند سازی بنزین باید شرکت ملی پخش به بخش خصوصی واگذار شود

  • شرط لازم و کافی برای برند سازی بنزین، در خصوصی کردن همه بخش ها است

  • جدی ترین چالش خصوصی سازی،مقررات زدایی است

  • شرکت هایی که کالا و خدمات یارانه ای دارند را نمی توان به بخش خصوصی واگذار کرد