گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

امیر خجسته: از راه های موفقیت در اقتصاد مقاومتی را بخش خصوصی میدانم

نماینده مردم همدان در مجلس گفت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری چندین سال است که شعار سال را نام گذاری می کنند اما متاسفانه اهدافی که مدنظر است، عملی نشده است.

1396/02/23
|
14:45

برنامه "بهارستان" رادیو گفتگو با موضوع نگاهی به شعار سال رهبری اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال و با حضور امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.
امیر خجسته با اظهار به اینکه در رابطه با اشتغال، شعار سال عملی نشده است، گفت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری چندین سال است که شعار سال را نام گذاری می کنند اما متاسفانه اهدافی که مدنظر است، عملی نشده است.

وی با تاکید بر اینکه ابتدا باید اعتقاد ایجاد شود و بعد بتوانیم اقتصاد مقاومتی را عملی واجرایی کنیم، بیان داشت: آنچه که الان کشور به آن نیاز دارد، اشتغال است، در کشور سالانه 500 هزار نفر فارغ التحصیل اضافه می شود بنابراین هیچ راه علاجی ندارد به غیر از تولید و نگاه به داخل. مقام معظم رهبری خیلی تخصصی و دقیق این مسایل را مطرح کردند و همه نکاتی که ایشان می فرمایند دوای درد است و تضمین آینده کشور با تولید است.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه مسئولین در قبال مردم باید پاسخگو باشند، ابراز داشت: ما نمی توانیم نگاه به بیرون داشته باشیم، نمی تواند در روز 3 هزار کانتینر قاچاق کالا از مبادی رسمی وارد شود و تولید ما در داخل کشور فلج شود در این صورت نه اینکه اشتغال ایجاد نکردیم بلکه با قاچاق کالا و واردات بی رویه کالا به داخل کشور با قیمت های ارزان و کم کیفیت باعث تعطیلی بسیاری از کارخانه ها شده است.

وی افزود: باید دولت و مجلس مصمم باشند و تمام توان را بر تولید داخلی بگذاریم و از قاچاق جلوگیری کنیم.

خجسته با اشاره به تداوم تحریم ها متذکر شد: با وجود تحریم ها، باید به داخل نگاه کنیم و از لحاظ اقتصادی کشوری قدرتمند شویم چون با وابستگی به غرب یا شرق ما آسیب پذیر خواهیم شد.
وی ادامه داد: باید کشاورزی، صنعت و معدن تقویت شود و از تولیدات حمایت شود.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه یکی از راه های موفقیت در اقتصاد مقاومتی را بخش خصوصی می بینم، اظهار داشت: همچنین باید اصل 44 قانون اساسی را عملیاتی و اجرایی کنیم و دولت از بزرگ شدن خودش را رها کند و کوچک سازی شود و بخش های مختلف را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی این برنامه به سایت رادیو گفت و گو مراجعه کنند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی