گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

دفاعیه رئیس انجمن انبوه سازان از مسكن مهر؛ 40 روزه 2میلیون واحد می سازیم؛ بدون چشم داشت به بودجه!

رئیس انجمن انبوه سازان باانتقاد از دیدگاه تکنوکراتی درمدیریت مسکن، بی ضابطه گی کشور را نتیجه قوانین ناقصی دانست که تکنوکراتها آن را تدوین کرده اند.

1399/04/03
|
10:45

سید مجتبی بیگدلی در برنامه گفتگوی اقتصادی اظهار کرد: شهرسازی ما مفتضح ترین شهرسازی است، کدام امکانات زیربنایی و روبنایی را داریم اینها محصول حکومت شماست! [اشاره به اطهاری و به طور کل تکنوکرات ها]

بیگدلی با دفاع از ساخت مسکن مهر و اینکه 5 تا 6 میلیون نفر را صاحبخانه کرد، ادامه داد: تفکرات تکنوکراتی کشور را له کرده است در حالی که طرح مسکن مهر یک افتخار است که در 500 سال اخیر در بخش مسکن کشور رخ داده است.

وی با انتقاد از وزیر مسکن سابق که در مجلس تولید مسکن مهر را مسخره می کرد، گفت: باید تولید مسکن را احیا کنیم.

بیگدلی با اشاره به اینکه وزیر کنونی مسکن (اسلامی) می خواهد در بخش مسکن کار کند و معاون اول دولت (جهانگیری) هم پشت او در آمده است و می گوید اشتباه کردیم را نشانه خوبی ارزیابی کرد.

رئیس انجمن انبوه سازان در ادامه ضمن اعلام آمادگی برای همکاری در ساخت مسکن و تکمیل مسکن مهر گفت: الان حاضریم ساخت 2 میلیون مسکن را بدون یک ریال دریافت از محل بودجه کشور طی 40 روز کلید بزنیم.

وی سپس تأکید کرد در بخش مسکن محکوم به تولید هستیم و خواستار فعالیت سرمایه گذاران و انبوه سازان شد. [اشاره به لزوم حمایت از انبوه سازان]

بیگدلی با انتقاد از اینکه بزرگترین پروژه عمرانی کشور (مسکن مهر) طی 500 سال را مورد همجه قرار می دهند، گفت: اگر می توانستم به فعالان این طرح جایزه می دادم.

در پایان رئیس انجمن انبوه سازان از بنیاد مسکن تشکر کرد و گفت: باید کمک کنیم مسکن تولید شود. دولت باید بیشتر کمک کند، ما از وزیر کنونی راه و شهرسازی می خواهیم که برای بخش مسکن کار کند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی