گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

دولتی‌ها اصلا حرف ما را نمی‌شنوند!

مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکت تعاونی کشاورزی دامداران ایران در رادیو گفت‌وگو، از وضعیتی که دولت برای دامداران شهرستانی ایجاد کرده به شدت گلایه و تاکید کرد رئیس جمهور منتخب باید به این مسائل ورود کند.

1400/05/01
|
12:28
|

مجتبی عالی، مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکت تعاونی کشاورزی دامداران ایران در گفتگو با برنامه زنده "گفتگوی اقتصادی" در پاسخ به سوالات مجری برنامه که درباره دلایل آشفتگی بازار گوشت و مرغ و نیز تاثیر ارز 4200 تومانی در واردات نهاده‌ها پرسید، اظهار کرد: همه این مشکلات ناشی از ضعف دستگاه اجرایی در مملکت ماست.

وی ادامه داد: جلسات بسیاری برگزار و صحبت‌های بسیاری صورت می‌گیرد ولی وقتی کار به مرحله اجرا می‌رسد، با ضعف رو به رو هستیم.

عالی در تایید سخنانِ نماینده‌ای که از خانه ملت مهمان برنامه بود، اظهار کرد: مجلس هم به همه مشکلات واقف است ولی متاسفانه به دلیلِ ضعف در مدیریت وزارت جهاد، هیچ اتفاقی نیفتاده است چون طرف مقابل اصلا معنای دامداری و تولید را نمی‌داند چراکه اگر می‌دانست، هیچ وقفه‌ای در ارسال بار و نهاده، ایجاد نمی‌کرد.

وی افزود: همین الان یک تصمیم واحد درباره قیمت شیر گرفته نشده است. صحبت‌های بسیاری صورت می‌گیرد و فقط زمان و وقت ما می‌گذرد. در حالیکه این وقت و زمان برای تولید بسیار مهم است.

عالی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو خاطرنشان کرد: حتی رئیس‌جمهور منتخب باید به سرعت وارد این عرصه می‌شد؛ اگر می‌دانست چه بر این دامدار و تولید کننده روا شده است!؟

عالی اضافه کرد: نقش ما اینست که شبانه روز فقط با صحبت و خواهش و تمنا مقابل دامداران را می‌گیریم که به خیابان نریزند و باعث نشوند کشورهای بیگانه و رسانه‌های دشمن از این فرصت استفاده کنند؛ واِلا دولتی‌ها که اصلا حرف ما را نمی‌شنوند.

وی ادامه داد: اصلا نمی‌دانم. این‌ها هیچ گوش شنوایی ندارند. الان هم که اواخر دولت است! از صبح هزار پیام از دامداران کشور به دستم رسیده که قصد تجمع دارند. اگر این کالاها به دست دامداری‌های مردم برسد، مگر مشکلی دارند که بیایند و اینگونه حرف خود را به گوش مسئولان برسانند؟!

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی