گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

مقام مسئول تعزیرات خطاب به مردم: گران‌فروشی سیمان را گزارش کنید/ امید ما به شماست!

رئیس شعبه 52 بدوی سازمان تعزیرات در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، بیان کرد: تاکنون پرونده‌ای دال بر گران‌فروشی و عرضه خارج از شبکه‌ سیمان به این سازمان ارسال نشده است.

1400/05/06
|
08:07
|

محمدرضا محمدی که در برنامه «گفتگوی اقتصادی» حاضر بود، وظیفه ذاتی سازمان متبوعش را رسیدگی به پرونده هایی دانست که از اتاق اصناف و سازمان حمایت می رسد و ادامه داد: تاکنون پرونده ای دال بر گران فروشی و عرضه خارج از شبکه‌ سیمان به این سازمان ارسال نشده است.

وی افزود: سامانه 135 مختص گشت مشترک است و مردم با مراجعه به این سامانه شکایت خود را درباره گران فروشی و دپو اعلام می کنند و تا امروز هیچ گزارشی در این زمینه به ما نرسیده است.

محمدی از ورودِ گشت مشترک تعزیرات با همراهی بازرسان سازمان حمایت، اتاق اصناف و سازمان صمت به مقوله سیمان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: ما در کف خیابان حاضر می شویم و به شکایات مردم رسیدگی می کنیم ولی سازمان تعزیرات برای رسیدن به حق مردم تا پای جان وارد عمل می شود.

وی با این توضیح، بار دیگر تاکید کرد برای رسیدگی به هر تخلفی ابتدا باید پرونده‌ مورد نظر به سازمان تعزیرات ارسال شود و تا آن زمان کاری از تعزیرات ساخته نیست.

محمدی افزود: تا زمانی که مردم از طریق سامانه به ما گزارش دهند، به شما قول می دهم که با حکم قضایی به انبارها ورود و با متخلفان ورود می کنیم.

رئیس شعبه 52 بدوی سازمان تعزیرات در پاسخ به سوال مجری برنامه که در خصوصِ 15 نفر از دلالانِ سیمان سوالی را مطرح کرد، گفت: بنده این افراد را نمی شناسم و اگر چنین باشد، پیگیری بر عهده‌ مقام قضایی است.

محمدی در بخشی دیگر از مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، با اعلام اینکه افزایش قیمتِ بی رویه سیمان باعث می شود، هزینه مسکن تا 30 درصد به صورت بی رویه فزونی گیرد.

وی در عین حال از افزایش قیمت سرامیک، ماسه و گچ سخن گفت و افزود: سیمان یک ماده اولیه است. زمانی آهن گران می شود، مستقیما بر قیمت ساختمان تاثیر می گذارد ولی وقتی سیمان مورد استفاده قرار می گیرد، در جزئی ترین کارها تاثیر قیمتی خواهد گذاشت.

محمدی لزوم برخورد قانونی با این افزایش بی رویه‌ی قیمتی را متذکر شد و گفت: نخستین قدمِ مقابله ای، افزایشِ سطحِ توزیع است. امید ما فقط به مردم است چون تا زمانی که دولت از مردم حمایت نکند، فقط باید به گزارشی تخلفات امید داشته باشیم که از سوی مردم می رسد.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی