گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

رئیس سازمان خصوصی سازی: در دولت یازدهم بالای 80 درصد از واگذاری ها به بخش خصوصی واقعی انجام شد

رئیس سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: در دولت یازدهم بالای 80 درصد از واگذاری ها به بخش خصوصی واقعی انجام شد. باید این مسیر را ادامه دهیم.

1396/05/16
|
15:25
|

برنامه "گفت و گوی اقتصادی" رادیو گفت و گو با موضوع خصوصی سازی در دولت یازدهم و با حضور مهندس میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی به روی آنتن رفت.

مهندس میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی با اشاره به تاسیس سازمان خصوصی سازی گفت: در برنامه سوم، از خرداد سال 1380 سازمان خصوصی سازی با اصلاح اساسنامه سازمان مالی گسترش مالکیت واحدهای تولیدی تاسیس شد. قبل از تاسیس سازمان هم اقداماتی در زمینه خصوصی سازی در کشور انجام شد منتها متمرکز نبود. وزارتخانه ها خودشان اقدام به خصوصی سازی می کردند و بعضا شایعات و ابهاماتی را هم درست می کردند.

وی ادامه داد: از زمان تاسیس این سازمان تا به امروز حدود 16سال می گذرد، منتها چهار سال از این سال ها قبل از ابلاغ سیاست های کلی اصل 44 و 12 سال بعد از ابلاغ بوده است.

معاون وزیر اقتصاد صدر اصل 44 را مانع بزرگی برای خصوصی سازی در چهار سال اول که سیاست های کلی اصل 44 ابلاغ نشده بود، دانست و اظهار داشت: یعنی سراغ هر شرکت بزرگی که می رفتیم می گفتند این موضوع صدر اصل 44 است و قابل واگذاری نیست تا اینکه در سال 84، سیاست های کلی اصل 44 ابلاغ شد.

با وجود با ابلاغ سیاست های کلی اجرای اصل 44 هنوز انقلاب اقتصادی رخ نداده است
وی با ابراز تاسف از عدم وقوع انقلاب اقتصادی در کشور گفت: قرار بود با ابلاغ سیاست های کلی اجرای اصل 44 انقلاب اقتصادی در کشور اتفاق بیافتد که قطعا این انقلاب رخ نداده است، البته تلاش شده شده منتها آن نتیجه ای که از خصوصی سازی عاید بوده بشود، نشده است.

پوری حسینی با بیان اینکه خصوصی سازی و اجرای اصل 44 و سازمان خصوصی سازی مباحث منفک از هم هستند، تصریح کرد: وقتی ما در باب اصل 44 صحبت می کنیم خصوصی سازی بخشی از اصل 44 قانون اساسی است و وقتی از سازمان خصوصی سازی صحبت می کنیم بخشی از خصوصی سازی است.

وی تاکید کرد: کسی که بیشترین حرکت و افتخارات را ایجاد کرده، سازمان خصوصی سازی است منتها خصوصی سازی در کشور به اهداف خودش نرسیده است و اینجا نباید چوب را به سازمان خصوصی سازی بزنیم و باید بگردیم که آیا سازمان خصوصی سازی وظایف خودش را به خوبی انجام نداده یا دیگر اجراها.

رئیس سازمان خصوصی سازی در بیان اینکه چرا خصوصی سازی به اهداف از پیش تعیین شده به مقدار زیادی نتوانسته نائل شود، عنوان کرد: در دنیا دو هدف متمایز از هم می توانیم در خصوصی سازی داشته باشیم، یک هدف، ارتقا کارایی و بهره وری واحد ها است که در تعریف علمی و دانشگاهی از خصوصی سازی این معنا مد نظر است و در مراجع تصمیم گیری این هدف در خصوصی سازی قید می شود منتها در عمل از خصوصی سازی دنبال کسب درآمد برای دولت ها معمولا بوده اند و هستند.

وی با بیان ایکنه این دو هدف قابل جمع نیستند و نبوده اند، تصریح کرد: نمی توان هم نگاه درآمدی به خصوصی سازی داشته باشیم هم نگاه بهره وری و افزایش کارایی.

پوری حسینی در خصوص تاثیر ارزش بازدهی شرکت ها در روند خصوصی سازی آنها گفت: شرکت هایی که دارای ارزش بازدهی هستند شرکت هایی هستند که لااقل سه سال متوالی سود داشته باشند در این صورت سهام این شرکت ها به بورس می رود و برای خصوصی کردن این شرکت ها به راحتی می توان آنها را با نماد بورس آن شرکت عرضه کرد و نیاز به ارجاع به کارشناس دادگستری نیست. نوعا شرکت هایی که روی دست ما مانده شرکت هایی هستند که سه سال متوالی سود ده نیستند و بعضا زیان ده هستند و ارزش بازدهی این شرکت ها صفر است.

وی با معرفی شرکت پالایش نفت بندرعباس به عنوان یکی از بدحساب ترین شرکت های طرف محاسبه و معامله با سازمان خصوصی سازی گفت: این شرکت بیش از 1200 میلیارد تومان سود سهام عدالت طی سه سال به ما بدهکار است و نمی دهد. بزرگترین بدهکار ما در پرونده سود سهام عدالت پالایش نفت بندرعباس است که با همه روش ها فشار آوردیم تا این پول را بگیریم اما نتوانستیم.
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه تجربه تلخی در خصوصی سازی داریم، اظهار داشت: هرجا و هرگاه دولت از یک مجموعه فعالیت کنار گذاشته شده، تصمیمی گرفته شده که جایگزین آنها تاوان پس داده اند. از جمله این جاها پالایشگاه های نفت است که هم سهام قابل توجهی از انها دست سهام عدالت است و هم در اختیار بعضی از بخش های خصوصی است که اگر دولت با عقلانیت و منطق و مشی اقتصادی کاملا شفاف با اینها برخورد نکند همه نوع اتفاق در اینها می تواند بیافتد.

وی با اشاره به صندوق های بازنشستگی، خصولتی بودن را مشکل این صندوق ها ندانست و عنوان کرد: مشکل این است که مدیریت صندوق های بازنشستگی در اختیار بازنشسته ها نیست و مدیران آنها را معمولا دولت ها تعیین می کنند و با تصمیم دولت خریدها را انجام می دهند و این رقابت را خراب می کند.

پوری حسینی به عملکرد دولت یازدهم در خصوصی سازی پرداخت و عنوان کرد: در طول چهار ساله دولت یازدهم غیر از دو مورد تتمه مصوبات قبل که انجام شده بود برای تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی فولاد که بنا به حکم قانون ما مجددا مجبور به تکمیل آنها بودیم، هیچ مصوبه رد دیون دیگری در دولت تولید نشد. هیچ واگذاری رد دیونی در دولت یازدهم از ابتدا تاسیس نشد و انجام نشد.
وی افزود: دو مورد تکمیل داشتیم و 90 مورد هم لغو مصوبه داشتیم یعنی دولت 90 مورد از مصوبات دولت نهم و دهم را رد کرد.

رئیس سازمان خصوصی سازی خاطر نشان شد: در دولت یازدهم به غیر از دو مورد، شاید بالای 80 درصد از واگذاری هایمان به بخش خصوصی واقعی انجام شد. باید این مسیر را ادامه دهیم و تلاش کنیم خصوصی سازی نشأت گرفته از تصمیم مدیران دولتی نباشد.

وی در خصوص بزرگترین واگذاری ها در دولت یازدهم به بخش خصوصی گفت: در واگذاری هایی که در دولت یازدهم انجام دادیم به لحاظ ریال بزرگترین واگذاری ما مجموعه واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال و پتروشیمی دماوند بود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی