گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع): گذر از علوم انسانی غربی به معنای گذر از مدیریت غربی به مدیریت اسلامی است

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) گذر از علوم انسانی غربی را گذر از مدیریت غربی به مدیریت اسلامی دانست و گفت: این گذر یک گذر تمدنی است یعنی می خواهیم برای پاسخ کلیدی یک انسان، پاسخ هویتی بدهیم تا هویت انسان شکل بگیرد.

1397/05/10
|
09:03

برنامه «گفت و گوی علمی» رادیو گفت و گو با موضوع گذر از علوم انسانی غربی، چرا و چگونه و با حضور دکتر غلامرضا گودرزی عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) به روی آنتن رفت.

غلامرضا گودرزی گذر از علوم انسانی غربی را گذر از مدیریت غربی به مدیریت اسلامی دانست و گفت: این گذر یک گذر تمدنی است یعنی می خواهیم برای پاسخ کلیدی یک انسان، پاسخ هویتی بدهیم تا هویت انسان شکل بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه گذر به معنی طرد و رد کامل علوم انسانی غربی نیست، تصریح کرد: بلکه گذر به معنی تکمیل است. در حقیقت گذر از علوم انسانی غربی به معنی حرکت از نهضت ترجمه به تعقل و مصرف گرایی در مدیریت است و باید به تولید مدیریت دانش اسلامی بپردازیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) افزود: وقتی از مدیریت اسلامی و علوم انسانی اسلامی سخن می گوییم یعنی می خواهیم از کپی برداری الگوهای رایج به سمت الگو سازی حرکت کنیم. این حرکت نیازمند خودباوری است و با خودباختگی و شعار زدگی نمی توان به این الگو رسید و باید در صحنه عمل آن را نشان داد.

وی با بیان اینکه مسئله اصلی در مدیریت تصمیم گیری است، اظهار کرد: از این منظر تصمیم گیری اسلامی یک مفهوم رایج است اما کمتر روی آن کار کرده ایم. این تصمیم گیری با تصمیم گیری غربی متفاوت خواهد بود که البته در تکنیک ها و راهبرها می توانند یکسان باشند اما ارزش ها و اصول متفاوتی دارند.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی