گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

فرمانده یگان های مختلف نزاجا در دفاع مقدس بیان كرد: حضور شبانه روزی نیروی دریایی در 2 هزار کیلومتر خارج از آب های مرزی

امیر دریادار علی اکبر اخگر بیان کرد: حضور درآب های بین المللی نوعی اقتدار محسوب می شود و اکنون خوشبختانه نیروی دریایی تا 2 هزارکیلومتر خارج از آب های مرز کشور به صورت شبانه روزی در حال گشت زنی هستند.

1397/09/09
|
07:04

برنامه «گفت و گوی علمی» رادیو گفت و گو با موضوع دستاوردهای علمی نیروی دریایی و با حضور امیر دریادار علی اکبر اخگر فرمانده یگان های مختلف نزاجا در دفاع مقدس روانه آنتن رفت.

امیر دریادار علی اکبر اخگر از دستاوردهای دفاع مقدس گفت و اظهار داشت: دفاع مقدس دو دستاورد مهم به نام خوداتکایی و خودباوری را به همراه داشت. این دو باور، چرخه حرکت رو به جلو را به صورت تعالی ایجاد کرد. در واقع تا معنا گرایی و انگیزه های معناگرایی شکل نگیرد، به هیچ وجه حرکت رو به جلو را شاهد نخواهیم بود.

وی بیان کرد: تجاربی که در هشت سال دفاع مقدس در تمام حوزه دفاعی کسب شد، باعث رشد نیروهای مسلح در زمینه های دانشی و دریانوردی شد. فناوری های سخت دفاعی در نیروی دریایی نیز یکی دیگر از بخش هایی است که از تجربیات هشت سال دفاع مقدس بهره برد به طوری که امروز ایران یکی از 11 کشور در دنیا است که ناوشکن می سازند.

فرمانده یگان های مختلف نزاجا در دفاع مقدس بیان کرد: در هشت سال دفاع مقدس برای دفاع از کشور، نیازمند ابتکارات خاص دفاعی بودیم. حضور در دریا یکی از این ابتکارات بود زیرا این حضور نوعی اقتدار محسوب می شود و الان خوشبختانه نیروی دریایی تا 2 هزارکیلومتر خارج از آب های مرز کشور به صورت شبانه روزی در حال گشت زنی هستند.

وی تصریح کرد: نیروی دریایی تنها یک نیروی دفاعی نیست بلکه یک نیروی سیاسی و اقتصادی نیز محسوب می شود و البته در آبادانی کشور خصوصا در سواحل جنوب شرق ایران نقش به سزایی دارد.

اخگر دفاع مقدس را دانشگاهی بزرگ برای نیروی دریایی عنوان کرد و بیان داشت: نتایج حاصل از تجارب جنگ، موجب تحولی بزرگ در فرهنگ و ساختار و حتی عملیات نیروی دریایی شد. نیروی دریایی در هشت سال دفاع مقدس بیشترین حوزه فعالیت خود را در خلیج فارس انجام داد اما امروز در دریای عمان و حتی شمال اقیانوس در وسعتی بیش از حوزه عملیاتی کشور مشغول فعالیت و خدمت است. مسلما چنین گسترشی نیازمند تجهیزات است و نیروی دریایی با تمام تلاش خود در حال انجام این مهم است.

فرمانده یگان های مختلف نزاجا در دفاع مقدس تصریح کرد: همبستگی نیروها و یکپارچگی آنها باعث شد، توان رزمی و قدرت دفاعی کشور روز به روز افزایش پیدا کند و این مسئله امروز امنیت را برای کشور به ارمغان آورده است.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی