گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

عضو هیئت مدیره انجمن ارتباط صنعت با دانشگاه مطرح كرد: شرط نخست کارآفرینی، ارتباط دانشگاه با صنعت است

عضو هیئت مدیره انجمن ارتباط صنعت با دانشگاه اظهار داشت: شرط نخست کارآفرینی ارتباط با صنعت است و در کنار آن تجاری سازی علم و تبدیل دانش فنی به کالا اهمیت دارد که این مسائل در کشور محقق نشده است.

1397/10/24
|
12:45

برنامه «گفت و گوی علمی» رادیو گفت و گو با موضوع توسعه کارآفرینی در دانشگاه های کشور و با حضور دکتر امیر شهاب شاه میری عضو هیئت مدیره انجمن ارتباط صنعت با دانشگاه به روی آنتن رفت.

امیر شهاب شاه میری در آغاز با تاکید بر اینکه باید دانشگاه ها به سمت کارآفرینی حرکت کنند، گفت: شرط نخست کارآفرینی ارتباط با صنعت است و در کنار آن تجاری سازی علم و تبدیل دانش فنی به کالا اهمیت دارد که این مسائل در کشور محقق نشده است.

وی با بیان اینکه تولید تکنسین فنی و کارگر ماهر وظیفه دانشگاه فنی و حرفه است و باید آن را جدا از کارشناسی به بالا بررسی کرد، اظهار داشت: در حوزه کارشناسی به بالا، وضعیت مطلوبی در دانشگاه ها نداریم اما بحرانی هم نیست.

عضو هیئت مدیره انجمن ارتباط صنعت با دانشگاه در گفتگو با رادیو گفت و گو افزود: در این بخش، شاهد مهاجرت دانش آموختگان هستیم اما در آن سو نیز به شدت با کمبود تکنسین فنی مواجهیم یعنی واحدهای تولیدی و صنایع نمی توانند کارگر فنی پیدا کنند.

وی متذکر شد: باید به جای هر شش تکنسین، یک کارشناس داشته باشیم اما به ازای سه کارشناس، یک تکنسین داریم و وزارت علوم و خود دانشگاه ها باید جلوی این وضعیت را بگیرند. هر اتفاقی جهت بهبود بیافتد، نیازمند یک جراحی در سطح دانشگاه هستیم.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی