گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

در رادیو گفت و گو بشنوید؛ سرانه مصرف غذایی و نقش آن در توسعه اقتصاد ملی

برنامه گفتگوی علمی، بیست و هشتم مهر از سرانه مصرف غذایی و نقش آن در توسعه اقتصاد ملی می‌گوید.

1398/07/28
|
11:54
|

به گزارش رادیو گفت و گو، گفتگوی علمی کاری از این شبکه رادیویی با هدف طرح مبانی علمی و راهکارهای عملیاتی کلان برنامه های پنج ساله در حوزه علم و فناوری است.

این برنامه‌ که با هدف طرح مبانی و مباحث مختلف علمی از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می شود، بیست و هشتم مهراز سرانه مصرف غذایی و نقش آن در توسعه اقتصاد ملی می‌گوید.

دکتر محمد حسین عزیزی(رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی)، ابوالحسن خلیلی(دبیر انجمن صنفی روغن نباتی و کارشناس مسائل اقتصادی)، دکتر منصور شهرکی(استاد دانشگاه و متخصص تغذیه و عضو برد تغذیه ایران) و مهندس عباس کشاورز(معاون وزیر جهاد کشاورزی)از مهمانان این برنامه هستند.

امنیت غذایی اساسی‌ترین و ابتدایی ترین نیاز بشر و ضامن توسعه‌ی پایدار است و لذا با توجه به اهمیت آن، از مسیر برنامه‌ریزی‌ بلند مدت برمبنای محوریت بخش کشاورزی قابل تحقق است. در ایران نیز مقوله‌ی امنیت غذایی در بستر قانون گذاری کاملا شفاف و مشخص است.

تاکید صریح اسناد بالادستی کشور (بند 13 ام از اصل سوم و بند 9 ام از اصل چهل و سوم قانون اساسی، سند چشم‌انداز بیست ساله کشور و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی) و تصریح و توصیف واژه‌ی "خود اتکایی" در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در خصوص تولید محصولات کشاورزی به عنوان رکنی اساسی در ایجاد امنیت غذایی در کشور موید این مطلب است.

از این رو تلاش جهت ایجاد امنیت غذایی پایدار همواره در دستور کار دولت‌های مختلف بعد از انقلاب قرار داشته و ردپای آن در برنامه‌های مختلف توسعه‌ی کشور قابل مشاهده است.

برنامه گفتگوی علمی که شنبه تا چهارشنبه ساعت 21:00روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می شود، تلاش ویژه ای در مطرح نمودن موضوعات مختلف علمی و تجزیه و تحلیل این مباحث دارد.

علاقمندان می‌توانند از طریق سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو در ارتباط باشند.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی