گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی شرق تهران: شرایط برای اشتغال معتادان بهبود یافته فراهم شود

بیدمشکی در رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: اگر شرایط برای اشتغال معتادان بهبود یافته فراهم شود قطعا تعداد آنها کم خواهد شد و جامعه احساس آرامش خواهد داشت.

1401/01/22
|
15:00
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ سرهنگ محمد بیدمشکی، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی شرق تهران در گفتگوی تلفنی با برنامه «گفتگوی اجتماعی » در مورد ساماندهی معتادان متجاهر گفت: در روند بهبود معتادان مشکل اساسی فراهم نبودن شرایط کار برای آنها بعد از خروج از مراکز و کمپ‌های درمانی است.

وی با بیان اینکه بعد از بهبود معتادان ستاد مبارزه با مواد مخدر، بهزیستی و ادارات متولی می‌بایست شرایط ایجاد شغل و بکارگیری معتادان بهبود یافته را فراهم کنند بیان داشت: ایجاد شغل برای معتادین متجاهر وظیفه پلیس نیست و پلیس تنها وظیفه دستگیری و روانه کردن آنها به مراکز نگهدارای و درمان را دارد و بر روند بهبود آنها در مراکز نظارت می‌کند.

*** آمادگی پلیس برای پاکسازی کامل شهر از معتادین متجاهر

بیدمشکی با اشاره به اینکه پلیس نسبت به ظرفیت‌های موجود کار جمع آوری معتادین را به خوبی انجام می‌دهد بیان داشت: در صورتی که در ستاد مبارزه با مواد مخدر ایجاد ظرفیت شود و برابر پروتکل‌ها اجازه بدهند پلیس آمادگی دارد ظرف مدت 4 الی 5 روز تهران را از معتادین متجاهر پاکسازی کامل کند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی شرق تهران با تاکید بر اینکه بخشی از معتادین متجاهر در کمپ‌ها و مراکز بهبودی کامل می‌یابند اظهار داشت: سازمان بهزیستی می‌تواند با آموزش مهارت به معتادین بهبود یافته کمک کند.

*** ایجاد سرگرمی‌های مفید و اشتغال مهمترین اقدام در پیشگیری از اعتیاد فرزندان

در ادامه این برنامه احمد آریانژاد نماینده سابق مجلس و کارشناس اعتیاد با تاکید بر اینکه بزرگترین سرمایه هر کشوری نیروی انسانی آن کشور است گفت: متاسفانه به دلایل مختلفی به سمت معظل اعتیاد پیش می‌رویم و هر روز شاهد آسیب‌های ناشی از افزایش اعتیاد اعم از کاهش سن اعتیاد، افزایش معتادان متجاهر و افزایش تعداد معتادان زن و.. هستیم.

وی افزود: برای پیشگیری از اعتیاد باید به سمت آموزش خانواده‌ها و آموزش فرزندان در مدارس حرکت کرد و ایجاد سرگرمی‌های مفید و اشتغال از مهمترین اقدامات در پیشگیری از اعتیاد نسل جوان کشور است.

آریا نژاد با اشاره به گسترده شدن معضل اعتیاد در سطح کشور بیان داشت: دولت و مردم در بحث اعتیاد نباید از هم تفکیک شوند و باید دستگاه‌ها با مشارکت مردم در پیشگیری و کاهش اعتیاد کار بسیج گونه انجام دهند.


دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی