صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رئیس گردان های سایبری بسیج اظهار داشت: چند صدایی افراد مختلف در خصوص فعالیت تلگرام در کشور در روزهای اولیه فعالیت این پیام رسان در ایران سبب گسترش استقبال از این پیام رسان را فراهم آورد.

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی ظرفیت های پیام رسان های داخلی و ضرورت بهره گیری ایرانی ها از ظرفیت پیام رسان داخلی، با حضور علی فلاح (رئیس گردان های سایبری بسیج و معاون سازمان فضای مجازی سراج) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه علی فلاح با اشاره به این که هماهنگی با قوانین کشورهای مورد فعالیت برای پیام رسان های مختلف همواره امری بدیهی و لازم است، گفت: تلگرام در ابتدای امر با ورود به فضای مجازی کشورهایی غیر از ایران هماهنگی خود را با قوانین موجود در آن کشورها شروع کرد، در حالی که عدم پذیرفتن قوانین هر کشور منجر به عدم ورود تلگرام به آن کشور شد.

وی همچنین در ادامه افزود: کشور چین از جمله کشورهایی است که در بدو امر فعالیت پیام رسان تلگرام را در داخل کشور خود محدود کرده است، در حالی که بسیاری از کشورها نیز امور صوتی و تصویری این پیام رسان را در روز های ابتدایی این نرم افزار محدود کرده بودند.

رئیس گردان های سایبری بسیج با اشاره به این که متاسفانه در بسیاری از مواقع فرهنگ یک تکنولوژی یا فناوری همواره بعد از شروع به فعالیت آن در کشور رواج پیدا می کند، عنوان کرد: چند صدایی افراد مختلف در خصوص فعالیت تلگرام در کشور در روزهای اولیه فعالیت این پیام رسان در ایران سبب گسترش استقبال از این پیام رسان را فراهم آورد، به طوری که برخی از افراد به دلیل منافع سیاسی حمایت های مطقعی و کوتاه مدتی را این پیام رسان در داخل کشور انجام می دادند.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: بدون شک پیام رسان تلگرام همواره خارج از کنترل ابزارهای نظارتی قرار داشته و بر همین اساس در داخل کشور پاسخگوی مناسبی برای مشکلات خود ندارد، به طوری که هیچ شخصی مسئولیت مطلوبی را در این حوزه نمی تواند بر عهده داشته باشد.

علی فلاح با اشاره به موضوع نظارت بر رسانه های حاضر در فضای تلگرام، تصریح کرد: انتشار خبر توسط یک رسانه مجازی در فضای تلگرام به طوری که آن رسانه مسئولیت مطلب مورد انتشار خود را به دوش نکشد با قوانین کشور مغایرت دارد.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • طلاق عاطفی در خانواده و افزایش آسیب های فضای مجازی

  • دانشگاه مجازی پزشکی؛ کیفی سازی آموزش در فضای مجازی

  • مالکیت معنوی، درتکمیل قانون حمایت از حقوق پدیدآوردگان است

  • جرایم سایبری در پی خلاء قانونی و آموزشی فضای مجازی است

  • وزارت ارتباطات به عنوان متولی شبکه ملی اطلاعات، گزارشی ارائه نداده است +صوت

  • 80 درصد استفاده کودکان از فضای مجازی مربوط به گیم است

  • اعتیاد به فضای مجازی معضل اصلی جامعه ماست

  • نبود حاکمیت در فضای مجازی، مهمترین چالش در فضای مجازی است

  • حسادت وحسرت؛ ریشه رفتارهای لاکچری نماها در اینستاگرام

  • خبر نوشتن در فضای مجازی را به دیگران آموزش دهیم