صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

مدیر پیام رسان گپ اظهار داشت: گسترش پیام رسان های داخلی در کشور به نحو مطلوب می تواند با بازار سیاه ایجاد شده در پیام رسان های خارجی مقابله کند.

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی ظرفیت های پیام رسان های داخلی و ضرورت بهره گیری ایرانی ها از ظرفیت پیام رسان داخلی، با حضور دکتر مهدی انجیدنی (مدیر پیام رسان گپ) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر مهدی انجیدنی با اشاره به در حال حاضر دانش فنی کافی برای ایجاد امنیت بر اطلاعات مردم در کشور وجود دارد، گفت: بسیاری از مردم ایران در حال حاضر از خدمات بانکی به واسطه ی حضور اینترنتی و به صورت اینترنتی بهره می برد و بسیاری از خرید و فروش های خود را نیز از طریق اینترنت انجام می دهند.

وی همچنین در ادامه افزود: برقراری ارتباطات مالی بین افراد از طریق فرآیندهای اینترنتی بانکی در کشور همواره نمایان کننده وجود امنیت بر اطلاعات مردم در کشور را است.

مدیر پیام رسان گپ با اشاره به این که تجهیزات و دانش موجود در کشور فرصت ایجاد پیام رسان های امن در کشور را فراهم می کنند، اظهار داشت: تمامی اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر نشر اطلاعات افراد در پیام رسان های داخلی دروغی هستند، به طوری که افراد منتشر کننده همواره با هدف تخریب پیام رسان های داخلی دست به انتشار چنین اخباری می زند.

وی همچنین در ادامه افزود: دسترسی به سرور یک پیام رسان یا خواندن یک پیام در میانه ی مسیر ارسال کننده و دریافت کننده همواره معنی هک کردن را می دهد، در حالی که خواندن پیام پس از دریافت آن توسط دریافت کننده هک کردن به حساب نمی آید.

دکتر مهدی انجیدنی با اشاره به این که صنعت پیام رسان کشور درگیر هیچگونه نگرانی نیست، عنوان کرد: در حالت کلی ورود به چت های خصوص مردم برای حاکمیت ایران موضوع جذابی نیست، به طوری که در طول فعالیت پیام رسان گپ تا به امروز هیچ فردی تقاضای دسترسی به چت های شخصی افراد را در این پیام رسان نداشته است.

وی با اشاره به این که دسترسی آسان به پیام رسان های داخلی یک مزیت بزرگ برای این پیام رسان به شمار می آید، اظهار داشت: گسترش پیام رسان های داخلی در کشور به نحو مطلوب می تواند با بازار سیاه ایجاد شده در پیام رسان های خارجی مقابله کند، به طوری که زمینه ی ایجاد ساز و کارهای قانونی خرید و فروش در پیام رسان های داخلی همواره به راحتی فراهم می شوند.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • توجیه اقتصادی برای سرمایه گذاری در پیام رسان های داخلی، حضور کاربران است +صوت

  • خروج اطلاعات از کشور؛ دلیل فیلترینگ پیام رسان خارجی است

  • پیام رسان های داخلی باید در جهت جلب اعتماد مردم تلاش کنند

  • در خصوص فضای مجازی باید به جوانان اعتماد کنیم

  • حفظ حریم خصوصی مردم مهم ترین ویژگی یک پیام رسان است

  • پیام رسان های داخلی زیرساخت مطلوبی ندارند

  • 25 درصد از استفاده کنندگان فضای مجازی به پیام رسان های داخلی پیوستند

  • صنایع رانتی مانع رشد و ماندگاری کارها می شوند

  • استقبال مخاطبان از پیام رسان بله زیاد است

  • شبهه افکنی رسانه های معاند علیه امنیت پیام رسان های داخلی