صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

یک دکترای مدیریت فناوری اطلاعات اظهار داشت: بدون شک چالش های امنیتی در حوزه فضای مجازی امروزه در تمامی شبکه ها و کشورهای دنیا وجود دارند، به طوری که موضوع کنترل و نظارت بر فضای مجازی در هر کشور امری ضروری و بدیهی است.

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع تحلیل و آسیب شناسی اجتماعی پیام رسان های داخلی در ایران، با حضور دکتر مهدی بصیری (دکترای مدیریت فناوری اطلاعات و فعال فضای مجازی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر مهدی بصیری با اشاره به شکل گیری مفاهیم جدیدی مانند ابراطلاعات در حوزه ی فضای مجازی، گفت: در حال حاضر شکل گیری تئوری های جدید در حوزه ی فضای مجازی باعث شکلگیری ساختارهای جدیدی در فضای مجازی و جوامع شده است.

وی همچنین در ادامه افزود: فضای مجازی امروزه از نظر تاثیرگذاری بر عرصه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و غیره برای دولت های کشورهای مختلف موضوعی با اهمیت به شمار می رود.

این دکترای مدیریت فناوری اطلاعات با اشاره به ضرورت وجود برنامه ریزی های دقیق در حوزه فضای مجازی، عنوان کرد: شرایط کنونی فضای مجازی همواره به برنامه ریزی هایی دقیق در این حوزه نیازمند است، به طوری که فرهنگ سازی های متعددی در این حوزه صورت بگیرند.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: امروزه پیام رسان های داخلی باید بتوانند ظرفیت های خود را تقویت کرده و فعالیت های ارائه شده به کاربران را گسترش دهند.

دکتر مهدی بصیری با اشاره به این که پیام رسان های داخلی باید در جهت جلب اعتماد هرچه بیشتر مردم تلاش کنند، اظهار داشت: حفظ حریم افراد در فضای مجازی از جمله موارد مهمی است که مقام معظم رهبری در حدود شرعی به آن تاکیدات ویژه ای داشته اند.

وی با اشاره به موضوع ایجاد امنیت در شبکه های اجتماعی در سراسر دنیا، تصریح کرد: ایجاد امنیت 100 درصدی در شبکه های اجتماعی مختلف در سراسر دنیا موضوعی است که همواره درگیر مسائل مختلفی بوده و تحقق آن تا حدی امکان پذیر نیست.

این دکترای مدیریت فناوری اطلاعات همچنین در ادامه افزود: بدون شک چالش های امنیتی در حوزه فضای مجازی امروزه در تمامی شبکه ها و کشورهای دنیا وجود دارند، به طوری که موضوع کنترل و نظارت بر فضای مجازی در هر کشور امری ضروری و بدیهی است.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • طلاق عاطفی در خانواده و افزایش آسیب های فضای مجازی

  • دانشگاه مجازی پزشکی؛ کیفی سازی آموزش در فضای مجازی

  • مالکیت معنوی، درتکمیل قانون حمایت از حقوق پدیدآوردگان است

  • جرایم سایبری در پی خلاء قانونی و آموزشی فضای مجازی است

  • وزارت ارتباطات به عنوان متولی شبکه ملی اطلاعات، گزارشی ارائه نداده است +صوت

  • 80 درصد استفاده کودکان از فضای مجازی مربوط به گیم است

  • اعتیاد به فضای مجازی معضل اصلی جامعه ماست

  • نبود حاکمیت در فضای مجازی، مهمترین چالش در فضای مجازی است

  • حسادت وحسرت؛ ریشه رفتارهای لاکچری نماها در اینستاگرام

  • خبر نوشتن در فضای مجازی را به دیگران آموزش دهیم