صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

یک کارشناس حوزه فضای مجازی اظهار داشت: پیام رسان های داخلی به دلیل تولید شدن در داخل کشور و وجود نظارت های مختلف و دقیق، می توانند محیط امن و مورد اعتمادی را برای مردم کشور مهیا کنند.

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی تحلیل و آسیب شناسی ظرفیت سازی پیام رسان های داخلی، با حضور دکتر محسن جهانی (کارشناس در حوزه فضای مجازی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر محسن جهانی با اشاره به این که نخبگان هر کشور می توانند در روند رشد آن کشور تاثیر بسزایی داشته باشند، گفت: عرصه فضای مجازی و تولید محصولات، محتوا و نرم افزارهای کارآمد در این حوزه یکی از مهم ترین کارهایی است که نخبگان یک کشور می توانند به آن اهتمام ورزند.

وی همچنین در ادامه افزود: مردم هر کشور به نخبگان کشور خود بهتر و راحت اعتماد می کنند، در حالی که نخبگان سایر کشورها برای مردم داخل می توانند شخصیتی مبهم داشته باشند.

این کارشناس فضای مجازی با اشاره به نقش بسیار موثر فضای مجازی در تبادل اطلاعات میان افراد، اظهار داشت: فضای مجازی با کارکردهای متنوع خود تاثیرگذاری فرهنگی بسیار بالایی دارد.

وی با اشاره به اهمیت موضوع امنیت در عرصه فضای مجازی و تبادل اطلاعات، تصریح کرد: امنیت اطلاعات در فضای مجازی همواره امری بسیار مهمی بوده و برای مردم ایران اولویت بالایی دارد.

دکتر محسن جهانی در ادامه اضافه کرد: پیام رسان های داخلی به دلیل تولید شدن در داخل کشور و وجود نظارت های مختلف و دقیق می توانند محیط بسیار امن و مورد اعتمادی برای مردم کشور داشته باشند؛ در حالی که پیام رسان های خارجی از این ویژگی بسیار مهم، محروم هستند.

وی با اشاره به این که کشور ایران جمعیتی جوان و فعال دارد، عنوان کرد: تعداد بسیار زیادی از مردم و مخاطبان جوان ایرانی در حال حاضر برای انتقال اطلاعات از ظرفیت های پیام رسان ها بهره می برند؛ در حالی که این کارکرد در بسیاری از مواقع به ساز و کارهای اقتصادی منجر می شوند.

این کارشناس فضای مجازی با اشاره به لزوم ارتقای کیفیت پیام رسان های داخلی، تصریح کرد: ارتقای کیفیت پیام رسان های داخلی باعث می شود مخاطبان فضای مجازی استفاده هر چه بیشتری از این فضای داشته باشند و در روند تولیدات اقتصادی و فرهنگی خود با اعتماد به این پیام رسان ها فعالیت های خود را گسترش دهند.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • مهاجرت به پیام رسان های داخلی به معنی مخالفت با انحصار است

  • تلگرام هیچ همراهی با کشور ما ندارد

  • تلگرام ابعاد منفی فرهنگی را رواج می دهد

  • مصادیق نقض حریم خصوصی در فضای مجازی باید شفاف شوند

  • مجلس و دولت تمام قد از پیام رسان های داخلی حمایت کنند!

  • اتصال پیام رسان "بله" به شبکه شتاب 18 بانک

  • 28 میلیون نفر، کاربران نسخه فارسی تلگرام

  • استفاده صحیح از فضای مجازی باید اطلاع رسانی شود

  • اعلام آمادگی وزارت ارتباطات برای توسعه زیر ساخت پیام رسان های داخلی

  • کنترل فضای مجازی باید در چهارچوب قانون باشد