گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

در گفت و گوی اجتماعی مطرح شد: پیام رسان های داخلی زیرساخت مطلوبی ندارند

کارشناس فضای مجازی با انتقاد از فقدان زیرساخت مناسب برای پیام رسان های داخلی گفت: به واسطه حضور چشمگیر مردم در یک پیام رسان خارجی بسیاری از روانشناس های خارجی تسلط بسیار خوبی بر ذهنیت و رفتارهای مردم ایران دارند.

1397/03/02
|
10:45

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی تحلیل و آسیب شناسی ظرفیت سازی پیام رسان های داخلی، با حضور دکتر علی بصیری (استاد دانشگاه، دکتری فناوری اطلاعات و عضو کمیته فضای مجازی مجمع تشخیص مصلحت نظام) و دکتر احمد موسوی صمدی (استاد دانشگاه و کارشناس در عرصه پیام رسان های داخلی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.


در این برنامه دکتر علی بصیری با اشاره به این که ظرفیت و توان تولید و عرضه مطلوب پیام رسان های داخلی در کشور وجود دارد، گفت: مدیریت کلان توانمندی های موجود در تولید پیام رسان های داخلی در کشور همواره در دایره از ابهام و سوالات مختلف قرار دارد.

وی همچنین در ادامه افزود: اعتماد، شفافیت قوانین و مقررات و موضوع سرمایه گذاری بخش خصوصی از جمله عوامل مهمی هستند که در رشد و توانمند سازی پیام رسان های داخلی می توانند تاثیر بسیار زیادی داشته باشند.

عضو کمیته فضای مجازی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این که سرمایه گذاری های موجود در پیام رسان های داخلی باید از سمت بخش های خصوصی صورت بگیرند، اظهار داشت: سرمایه گذاری بخش خصوصی در پیام رسان های داخلی می تواند اعتماد هر چه بیشتر مردم را به این پیام رسان ها جلب کند.

وی اضافه کرد: برای اخذ نتیجه مطلوب از روند فعالیت پیام رسان های داخلی در کشور سیاست گذاری های کلان در این حوزه همواره باید با اجرای دقیق سیاست ها همراه باشند.

دکتر علی بصیری با اشاره به این که موضوع اعتماد یکی از مهم ترین مسائل موجود در عرضه پیام رسان های داخلی به شمار می آید، تصریح کرد: دستگاه قضایی کشور با شفاف سازی قوانین و مقررات موجود در حوزه فضای مجازی می تواند در ارتقای اعتماد مردم به پیام رسان های داخلی نقش موثری را داشته باشد.

وی همچنین در ادامه خاطر نشان کرد: شفافیت کارآمد بودن قوانین موجود در حوزه فضای مجازی اعتماد مردم به پیام رسان های داخلی را به صورت چشم گیری افزایش می دهد.

در ادامه برنامه گفت و گوی اجتماعی از شبکه رادیویی گفت و گو دکتر احمد موسوی صمدی با اشاره به این که استفاده از پیام رسان های داخلی در هر کشور امری متداول و رایج است، گفت: تمرکز حجم بسیار زیادی از مردم ایران به یک پیام رسان خاص خارجی می تواند نقطه آسیب پذیری را برای کشور فراهم کند.

وی در ادامه اضافه کرد: به واسطه حضور چشمگیر مردم در یک پیام رسان خاص خارجی بسیاری از روانشناس های خارجی تسلط بسیار خوبی را بر ذهنیت و رفتارهای مردم ایران دارند، به طوری که این موضوع زمینه ایجاد تهدیدات نرم را برای کشور ایجاد می کند.

کارشناس در عرصه پیام رسان های داخلی با اشاره به این که بسیاری از پیام رسان های داخلی از زیرساخت های مطلوبی برخوردار نیستند، اظهار داشت: پیام رسان های داخلی در حال حاضر توانایی رفع نیازهای مردم از یک پیام رسان را ندارند.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: بدون شک اعتماد به کالای ایرانی و زیرساخت های داخلی و استفاده ی آن می تواند امنیت روانی مطلوبی را در ذهن مردم پدید آورد.

دکتر احمد موسوی صمدی همچنین در ادامه خاطر نشان کرد: ارتقا و توسعه پیام رسان های داخلی بیش از هر چیز دیگر به صبر و تحمل عمومی مردم ایران نیازمند است.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی