صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

مشاور سازمان فناوری اطلاعات اظهار داشت: در حال حاضر مردم بلافاصله پس از بسته شدن یک پیام رسان خاص احساس می کنند که یک پدیده ی مهم را گم کرده و دچار خلأ شده اند.

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی زیر ساخت ها و اقدامات لازم جهت ارتقای پیام رسان های بومی برای جلب رضایت مردم، با حضور مهندس خسرو سلجوقی (مشاور سازمان فناوری اطلاعات و مجری سند برنامه کودک) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه مهندس خسرو سلجوقی با اشاره به قدرت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی موجود در پیام رسان های مختلف، گفت: فعالیت یک پیام رسان در یک جامعه مشخص می تواند سبک زندگی افراد را دستخوش تغییر قرار داده و تاثیر بسزایی در ارتقا یا کاهش توسعه کشورها دارد.

وی با بیان این که فعالیت یک پیام رسان می تواند عامل تحول یک جامعه باشد، اظهار داشت: استفاده از پیام رسان های مختلف در میان مردم می تواند دانش بشر را در عصر کنونی در هر دوره 12 ساعته به میزان دو برابر ارتقا دهد.

مشاور سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به این که پیام رسان های داخلی باید با رویکردهای مثبت و هوشمندانه مورد استفاده و بررسی قرار بگیرند، عنوان کرد: در حال حاضر مردم بلافاصله پس از بسته شدن یک پیام رسان خاص احساس می کنند یک پدیده ی مهم را گم کرده و دچار خلأ شده اند.

وی با اشاره به این که با عواملی مانند رانت نمی توان در انتظار ماندگاری کارها بود، تصریح کرد: صنایع رانتی و حمایت های دولتی از موضوعات مختلف همواره پیامدهای ویژه خود را داشته که بر فعالان اقتصادی کشور امری پوشیده نیست؛ بر همین اساس شایسته است که یک اشتباه چندین بار تکرار نشود.

مهندس خسرو سلجوقی همچنین در ادامه اضافه کرد: متاسفانه در حال حاضر بسیاری از فعالان اقتصادی گمان می کنند که برای حرکت نیازمند حمایت های دولتی هستند.

وی با اشاره به ساز و کار فعالیت پیام رسان داخلی «بله»، توضیح داد: پیام رسان داخلی بله ابتدای مسیر را از فعالیت های استارت آپی شروع کرده و در بدنه بخش خصوصی مجموعه خود را رشد داده است.

مشاور سازمان فناوری اطلاعات همچنین در ادامه اضافه کرد: با توجه به این که بانک ملی ایران سرمایه گذار پیام رسان بله است، فعالیت های این مجموعه با روند بخش خصوصی هدایت می شود.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • توجیه اقتصادی برای سرمایه گذاری در پیام رسان های داخلی، حضور کاربران است +صوت

  • خروج اطلاعات از کشور؛ دلیل فیلترینگ پیام رسان خارجی است

  • صنعت پیام رسان کشور درگیر هیچگونه نگرانی نیست

  • پیام رسان های داخلی باید در جهت جلب اعتماد مردم تلاش کنند

  • در خصوص فضای مجازی باید به جوانان اعتماد کنیم

  • حفظ حریم خصوصی مردم مهم ترین ویژگی یک پیام رسان است

  • پیام رسان های داخلی زیرساخت مطلوبی ندارند

  • 25 درصد از استفاده کنندگان فضای مجازی به پیام رسان های داخلی پیوستند

  • استقبال مخاطبان از پیام رسان بله زیاد است

  • شبهه افکنی رسانه های معاند علیه امنیت پیام رسان های داخلی