گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

در گفت و گوی اجتماعی مطرح شد: فرزندان حضور در یک خانواده شاد را به محیط بیرونی ترجیح می دهند

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران اظهار داشت: فرزندان خانواده های شاد و با نشاط حضور در محیط خانواده را به ماندن در بیرون از خانه ترجیح می دهند.

1397/03/21
|
10:30

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع طلاق، با حضور دکتر حسن موسوی چلک (رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر حسن موسوی چلک با اشاره به این که خانواده مهم ترین نهاد اجتماعی، است، گفت: جامعه پذیر کردن فرزندان و آموزش مهارت های اجتماعی و ارتقای سواد اجتماعی از جمله مهم ترین کارکردهای یک خانواده به شمار می آیند.

وی همچنین در ادامه افزود: فرزندان خانواده هایی که فرهنگ گفت و گو را به بهترین شکل ممکن نهادینه کرده اند در ایام بزرگسالی بسیار کم تر از سایر خانواده ها دچار آسیب های مختلف اجتماعی می شوند.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران همچنین در ادامه اضافه کرد: عدم برخورداری افراد خانواده از مهارت های ارتباطی کارکرد و هدف اصلی خانواده را به عنوان یک نهاد اجتماعی تضعیف و خدشه دار می کند.

وی با اشاره به ضرورت وجود فضای شاد در بطن خانواده ها، تصریح کرد: ایجاد شادی و نشاط در یک خانواده نیازمند هزینه یا سرمایه های اقتصادی نیست، در حالی که با کم ترین سطح اقتصادی می توان شادی و نشاط را در محیط خانواده ایجاد کرد.

دکتر حسن موسوی چلک همچنین در ادامه افزود: فرزندان خانواده های شاد و با نشاط حضور در محیط خانواده را به ماندن در بیرون از خانه ترجیح می دهند.

وی با اشاره به این که والدین الگوی مرجع فرزندان هستند، عنوان کرد: سلامت روان والدین به عنوان یک الگوی مرجع تاثیر مثبتی در رشد و زندگی فرزندان دارد، به طوری که فرزندان با الگوگیری های مناسب از والدین خود از آسیب های مختلف اجتماعی فاصله می گیرند.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با اشاره به سرعت انتقال اطلاعات در جوامع امروزی، اظهار داشت: ارتقای اطلاعات فرزندان از طریق فضای مجازی باعث شده تا نظم موجود در خانواده ها طبق روال سال های گذشته عملکرد موفقی را نداشته باشد.

وی همچین در ادامه افزود: دسترسی آسان به اطلاعات متنوع از طریق فضای مجازی باعث شده تا فرزندان امروزی از والدین خود در مسیر برخورداری از اطلاعات متنوع جلوتر باشند.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی